Najwyższa ocena w testach ekologicznych dla całej linii stacji roboczych HP

Najwyższa ocena w testach ekologicznych dla całej linii stacji roboczych HP

Najwyższa ocena w testach ekologicznych dla całej linii stacji roboczych HP
Źródło zdjęć: © HP
13.04.2008 06:00, aktualizacja: 14.04.2008 10:22

Firma HP poinformowała, że cała linia produkowanych przez nią stacji roboczych, jako pierwsza w swojej kategorii, otrzymała "złoty" status - co stanowi najwyższą możliwą ocenę produktu - w testach Electronic Products Environmental Assessment Tool ( EPEAT ). Dzięki takiej klasyfikacji stacji roboczych, HP może obecnie poszczycić się najwyższą w branży ilością produktów, które uzyskały "złoty" status EPEAT.

Ekologiczne atuty uznanych już na rynku za swą wysoką wydajność i precyzję działania stacji roboczych HP to m.in. niskie zużycie energii, zastosowanie przyjaznych środowisku materiałów oraz konstrukcja sprzyjająca wielokrotnemu wykorzystywaniu i recyklingowi surowców.

"Nasza nowa generacja stacji roboczych HP została opracowana od początku do końca z myślą o ochronie środowiska" - powiedział John Thompson, wiceprezes i dyrektor generalny globalnego działu stacji roboczych HP ( Workstations Global Business Unit ). "Nasi klienci przekonają się, że są one nie tylko najbardziej innowacyjnymi maszynami przeznaczonymi do najbardziej wymagających zastosowań, lecz także że stanowią najlepszy wybór dla posiadających wysoką świadomość ekologiczną profesjonalistów."

Obraz
© (fot. HP)

Stacje robocze HP są wykorzystywane przez najbardziej wymagających użytkowników pod względem zapotrzebowania na moc obliczeniową w takich branżach jak: grafika, transmisja obrazu, wspomagane komputerowo projektowanie i produkcja ( CAD/CAM ), inżynieria, finanse oraz wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego. Firmy wykorzystują stacje robocze HP do projektowania wszelkiego typu obiektów, od butów do biegania poprzez samochody wyścigowe i postaci z filmów animowanych po łodzie podwodne, a także do zarządzania wszelkiego rodzaju obiektami, od wartych miliardy dolarów papierów wartościowych w obrocie handlowym po środowiska informatyczne o znaczeniu krytycznym.

Aktualnie, linia stacji roboczych HP, stworzonych bez wyjątku z myślą o energooszczędności, obejmuje następujące modele: HP xw4550, HP xw4600, HP xw6600, HP xw8600 oraz HP xw9400. Wszystkie stacje robocze są w ponad 90 procentach przystosowane do potrzeb recyklingu, a ich obudowa nie wymaga użycia narzędzi, umożliwiając sprawne i łatwe przeprowadzenie ręcznych modyfikacji. Każdy model wyposażono w zasilacz 80 PLUS pozwalający uzyskać do 15 procent wyższy poziom energooszczędności niż zasilacz standardowy, dzięki czemu obniża się ilość zarówno zużytej energii, jak i bezproduktywnego ciepła emitowanego do otoczenia.

System EPEAT został opracowany w celu ułatwienia firmom dokonania oceny, porównania i wyboru komputerów stacjonarnych, notebooków i monitorów na podstawie ekologicznych cech tych produktów. Testy EPEAT określają, w jakim stopniu urządzenia elektroniczne są przyjazne dla środowiska, przyznając im jeden z trzech statusów: brązowy ( Bronze ), srebrny ( Silver ) lub złoty ( Gold ). Program jest sponsorowany przez radę Green Electronics Council, a ekologiczne kryteria, którymi się posługuje, zostały zdefiniowane przez Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników ( IEEE ).

HP a środowisko
Od dziesięcioleci HP stara się kontrolować wpływ swoich produktów na środowisko przez stosowanie ekologicznych procedur w zakresie opracowywania produktów, operacji i łańcucha dostaw. Firma chce być światowym liderem pod względem obniżania emisji gazów cieplarnianych, ograniczania ilości odpadów i stosowania recyklingu w odpowiedzialny sposób. Dowód uznania dla wysiłków HP stanowi ranking opublikowany w kwietniu 2007 r. przez czasopismo "Fortune Magazine", w którym HP został uznany za jednego z "dziesięciu ekologicznych gigantów" ( "Ten Green Giants" ). Więcej informacji na temat działania firmy na rzecz ochrony środowiska można znaleźć pod adresem www.hp.com/environment - http://www.hp.com/environment

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)