Największy Game Jam w Polsce już w piątek w Gdańsku!

Największy Game Jam w Polsce już w piątek w Gdańsku!

Największy Game Jam w Polsce już w piątek w Gdańsku!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
22.01.2015 09:37, aktualizacja: 22.01.2015 10:17

Już 23 stycznia rozpoczyna się 3City Game Jam, dwudniowy konkurs polegający na zespołowym stworzeniu dowolnej gry w ciągu 48 godzin. To trzecia edycja wydarzenia, które w tym roku po raz kolejny znalazło się na pierwszym miejscu w Polsce i czwartym w Europie pod względem liczby zapisanych uczestników. Konkurs odbędzie się w budynku Olivia Business Centre.

3City Game Jam to trójmiejska edycja Global Game Jamu, hackatonu, który odbywa się w tym samym czasie w kilkuset lokalizacjach na całym świecie. W tym roku padł kolejny rekord i zarejestrowało się ponad 520 lokalizacji. Wśród nich znalazł się 3City Game Jam, na który zapisało się 150 osób nie tylko z Trójmiasta. Tym samym Gdańsk po raz drugi został największym Game Jamem w Polsce i znalazł się w czołówce największych Game Jamów na świecie. - Wiedzieliśmy, że dzięki ogromnej pomocy promocyjnej Miasta Gdańsk oraz wsparciu głównego partnera, którym został Intel, tegoroczna edycja zgromadzi większą liczbę uczestników niż w zeszłym roku, ale nie sądziliśmy, że zainteresowanie będzie tak ogromne – mówi Pierre Olivier Monteil, Managing Director firmy Playsoft, która organizuje gdański konkurs, i która na co dzień sama tworzy gry, głównie dla zagranicznych klientów.

Postaraliśmy się też o lepsze warunki. Do dyspozycji uczestników będzie całe pierwsze piętro budynku Olivia Four z pokojem do gry w Xboxa i dwoma pokojami przeznaczonymi na sen, w których znajdą się łóżka polowe. Będzie też kilka niespodzianek – dodaje Monteil.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)