Najważniejsi ludzie internetu

Najważniejsi ludzie internetu

Najważniejsi ludzie internetu
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
18.06.2012 11:16, aktualizacja: 18.06.2012 11:50

Internet, mimo swojej autonomii, jest w pewnym sensie sterowany. Największy wpływ na jego kształt mają najbardziej kreatywni ludzie, których pomysły rewolucjonizują nasz sposób korzystania z tego medium. Postaram się opowiedzieć o kilku z nich.

Larry Page i Siergiej Brin
Założyciele Google'a, miliarderzy, a do tego połowa z nich szefuje obecnie korporacji z Mountain View. A Google to wiadomo –. największa i najważniejsza wyszukiwarka świata, Gmail, Google + oraz dziesiątki innych rzeczy bez których większość internautów świata nie wyobraża sobie życia.

Mark Zuckerberg
Jedno słowo: Facebook. Czy cokolwiek więcej trzeba tutaj dodawać?

Mike Morhaime
Szef Blizzard Entertainment. A Blizzard Entertainment to, oprócz innych rzeczy, przede wszystkim ”World of Warcraft”. Czyli 8 milionów graczy na oficjalnych serwerach, którzy generują dla tej firmy 1,5 miliarda dolarów czystego zysku rocznie. Gdyby życie było jak WoW, Morhaime miałby Miecz Władania Sercami Internetowych Graczy.

Jimmy Wales
Jimmy'emu zawdzięczamy Wikipedię, czyli też poniekąd dziesiątki milionów prac zaliczeniowych, wypracowań oraz tytułów naukowych. A także śmierć papierowych encyklopedii. Teraz nawet ciężko wyobrazić sobie świat, w którym nie istniałaby Wikipedia.

John Doerr
Były sprzedawca Intela, John Doerr stał się prawdziwym królem Doliny Krzemowej, przez 2. lat inwestując w kolejne firmy technologiczne i szybko stając się prawdziwą legendą, jeśli chodzi o venture capital. Dzięki zorganizowanemu przez niego wkładowi finansowemu, rozkwitło całe multum technologicznych gigantów – od Sun Microsystems, przez Amazona aż po Google.

Niklas Zennstrom i Janus Friis
Większość internetowych milionerów to bohaterowie jednego przeboju. Ale nie Zennstrom i Friis. Pierwszym dzieckiem tej pomysłowej dwójki była KaZaA, niezwykle popularny serwis peer-to-peer. Później stworzyli Skype'a, którego chyba nikomu tutaj przedstawiać nie trzeba. Swój drugi twór odsprzedali Microsoftowi za 2,6 miliarda dolarów. A kiedy już się znudzili bezczynnością wzięli się za Joosta, serwis P2. dystrybujacy wideo. Czym jeszcze nas zaskoczą w przyszłości? Nie wiadomo.

Arianna Huffington
Założycielka serwisu internetowego Huffington Post, który w USA ma już większe znaczenie niż New York Times. Pomijając już fakt, że jest więcej wart. Dla HP pisze 900. blogerów, można w serwisie znaleźć niemal wszystko i jest on niezwykle opiniotwórczy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)