Najtaniej w Skype? To już historia

Najtaniej w Skype? To już historia
Źródło zdjęć: © Skype

15.04.2009 15:00, aktual.: 15.04.2009 15:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Operator telefonii internetowej po cichu podniósł cenę usług abonamentowych - klienci dowiadują się o zmianie warunków świadczenia usług w momencie przedłużenia umowy. Podwyżka ma być wynikiem procesu ujednolicania cennika na całym świecie.

W porównaniu ze styczniem br. koszt miesięcznego abonamentu za usługę Skype "Kraj - bez ograniczeń", obejmującą nielimitowane połączenia krajowe, pocztę głosową i numer stacjonarny wzrósł z ok. 1. do ponad 27 zł (przy zamówieniu na okres trzech miesięcy). Większość tej kwoty to koszt połączeń (zwiększony z 10 do 14,2 zł), natomiast pozostałe 13,33 zł to dodatkowy koszt naliczany za korzystanie z własnego numeru. Tym samym koszt korzystania ze Skype'a - jeśli chodzi o pakiet "Kraj - bez ograniczeń" zbliżył się do wysokości miesięcznego abonamentu za telefon w Telekomunikacji Polskiej w pakiecie socjalnym ( 28,06 zł brutto ).
Jak donosi serwis wyborcza.pl, dotychczasowi klienci Skype'a nie zostali poinformowani o zmianach w regulaminie świadczenia usług ani za pośrednictwem elektronicznych biuletynów, ani poczty e-mail ( chociaż tą drogą rozsyłane są zawiadomienia o rychłym zakończeniu abonamentu ). Zachowanie operatora zostało skrytykowane przez UOKiK - rzeczniczka Urzędu podkreśla, że zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami zmiana kluczowych zapisów umowy usługodawcy i klienta wymaga sporządzenia aneksu do umowy. W wypadku Skype'a tego właśnie zabrakło. Firma nie jest jednak spółką polską, wobec czego wyegzekwowanie od niej dostosowania się do rodzimych regulacji może potrwać.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)