Najpotężniejszy silnik w historii na najnowszym Boeingu. Już niebawem pierwszy test

Najpotężniejszy silnik w historii na najnowszym Boeingu. Już niebawem pierwszy test
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Arkadiusz Stando

11.01.2019 15:20, aktual.: 12.01.2019 08:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Blisko rok temu GE przeprowadziło testy najpotężniejszego silnika samolotowego w historii. Wówczas był one zamontowane na Boeingu 747. Nadszedł czas, aby silniki GE9X trafiły na najnowszy model samolotu - Boeinga 777-9X.

GE9X od General Electric to największy i najmocniejszy na świecie silnik odrzutowy. Potężna jednostka napędowa ma ponad 3,3 metra średnicy i została zaprojektowana specjalnie dla Boeingów najnowszej generacji. To modele 777-X, które są tak duże, że muszą składać skrzydła na lotniskach.

Po kilku miesiącach testów na skrzydłach Boeinga 747, nadszedł czas na 777-9X. Silniki zostały już zamontowane na jednym z najnowszych modeli samolotów. Nic, tylko czekać na pierwszy test.

Firma General Electric otrzymała już ponad 700 zamówień na GE9X. Silnik zamówiły między innymi takie linie lotnicze jak Emirates, Lufthansa, Etihad Airways czy Qatar Airways.

W projektowaniu silnika brali udział Polacy. Inżynierowie z Engineering Design Center w Warszawie prowadzili serwisowanie silników GE9X. Oprócz tego, w Środzie Śląskiej powstaje centrum serwisowania silników GE. Dzięki temu, pracę znajdzie ponad 600 osób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)