Najpotężniejsza karta graficzna świata

Najpotężniejsza karta graficzna świata

Najpotężniejsza karta graficzna świata
Źródło zdjęć: © Asus
09.03.2010 13:30, aktualizacja: 09.03.2010 14:15

Obecnie tytuł najszybszej karty graficznej świata dzierży Radeon HD 5970. Wszystko jednak wskazuje na to, że już niedługo ten prestiżowy tytuł zostanie przejęty przez firmę ASUS. Tajwański producent zaprezentował bowiem na zakończonych 6. marca targach CeBIT kartę graficzną ASUS Ares, której wyniki w testach są na prawdę imponujące

Do niedawna tytuł najszybszej karty graficznej świata dzierżył Radeon HD 5970. Wszystko jednak wskazuje na to, że "koszulka lidera" została przejęta przez firmę ASUS. Tajwański producent zaprezentował bowiem na zakończonych 6. marca targach CeBIT kartę graficzną ASUS Ares, której wyniki w testach są na prawdę imponujące.

ASUS Ares to karta graficzna posiadająca dwa rdzenie graficzne HD 587. i wyposażona w sumie w 4 GB pamięci GGDR5 - po 2 GB dla każdego z procesorów graficznych. Podobnie, jak w przypadku karty graficznej ASUS Mars, która składała się z dwóch procesorów GTX 285, sprzedaż karty Ares będzie limitowana. Cena tego "potwora" wyniesie od 750 do 1000 Euro.

Obraz
© (fot. Asus)

Pierwsze testy w programie 3. Mark Vantage Extreme wypadły dla Aresa bardzo korzystnie. Przy ustawieniu Extreme, karta osiągnęła ponad 14 000 punktów - bardzo imponujący wynik.

Zastosowane w karcie ASUS Ares procesory graficzne chłodzone są przez wentylator połączony z dwoma pokaźnych rozmiarów radiatorami oraz systemem rurek heat pipe. Aby zapewnić odpowiednią moc wejściową, karta posiada trzy wejścia zasilania (dwa 8-pinowe i jedno 6-pinowe), które w połączeniu z gniazdem PCI Express są w stanie dostarczyć karcie moc rzędu 450 W.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (359)