Najnowsze technologie pomogą zrozumieć ewolucję człowieka?

Najnowsze technologie pomogą zrozumieć ewolucję człowieka?

Najnowsze technologie pomogą zrozumieć ewolucję człowieka?
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
08.02.2009 16:00, aktualizacja: 09.02.2009 09:19

Naukowcy z University of Texas w Austin w Stanach Zjednoczonych, wykonali pierwsze niezwykle dokładne skany szkieletu przodka człowieka ( wiek kości datuje się na 3,2 miliona lat ). Lucy ( bo tak nazwano znalezione w Etiopii skamieniałości ) pozwoli, według naukowców, odpowiedzieć na odwieczne pytanie "w jaki sposób ludzie zeszli z drzew i zaczęli chodzić po ziemi".

Naukowcy z University of Texas w Austin w Stanach Zjednoczonych, wykonali pierwsze niezwykle dokładne skany szkieletu przodka człowieka (wiek kości datuje się na 3,2 miliona lat). Lucy (bo tak nazwano znalezione w Etiopii skamieniałości) pozwoli, według naukowców, odpowiedzieć na odwieczne pytanie "w jaki sposób ludzie zeszli z drzew i zaczęli chodzić po ziemi".

Badania prowadzone na szkielecie Lucy wykonywane są przez amerykańskich naukowców we współpracy z rządem Etiopii. Pierwszy raz w historii udało się jednak otrzymać skany kości w tak dużych rozdzielczościach. Warto nadmienić, że w badaniach posłużono się tomografią komputerową.

John Kappelman, jeden z antropologów prowadzących badania, wiąże w związku z nowymi zdjęciami ogromną nadzieję.

_ "Skany wykonane na Uniwersytecie w Austin pomogą nam dokładnie przyjrzeć się wnętrzu kości jakie posiadali nasi przodkowie." _

Profesor Kappelman ma nadzieję, że nowe dane pozwolą odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób przebiegała ewolucja człowieka. Ważne są takie zagadnienia jak sposób poruszania się naszych przodków żyjących w czasach Lucy czy główne aktywności jakich podejmowali się ludzie z tamtych czasów.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)