Najnowsze aparaty Canon z serii Ixus i PowerShot

Najnowsze aparaty Canon z serii Ixus i PowerShot

Najnowsze aparaty Canon z serii Ixus i PowerShot
Źródło zdjęć: © Canon
09.02.2010 12:55, aktualizacja: 09.02.2010 14:21

Firma Canon zaprezentowała najnowsze aparaty z serii Ixus - modele Ixus 130, Ixus 105 i najbardziej zaawansowany Ixus 210, a także serii PowerShot – model SX210IS. Nowy Ixus 130 jest zarazem najcieńszym dotychczas modelem z serii - mierzy zaledwie 17,8 mm w najgrubszym miejscu.

Ixus 130 i Ixus 105

Ixus 13. i Ixus 105 to łatwe w obsłudze modele wyposażone w najnowszy procesor obrazu Digic 4, oferujący wysoką jakość zdjęć, cechujących się bardzo dobrymi barwami, wysoką rozdzielczością i niskim poziomem szumów.

Obraz
© (fot. Canon)

Szerokokątny, oryginalny obiektyw firmy Canon

Modele Ixus 13. i Ixus 105 są wyposażone w szerokokątne obiektywy Canon 28 mm z 4-krotnym powiększeniem. Nadają się do fotografii grupowej i krajobrazowej przy najszerszym ustawieniu, a także do portretów i zdjęć odległych obiektów z wykorzystaniem zoomu. System optycznej stabilizacji obrazu tłumi drgania aparatu, zapobiegając rozmyciu obrazu, zwłaszcza podczas fotografowania przy pełnym zbliżeniu lub w słabym świetle.

Tryb Smart Auto z technologią wykrywania scen automatycznie rozpoznaje fotografowaną scenę. Wykrywa on 2. różne rodzaje scen w aparacie Ixus 130 i 18 w aparacie Ixus 105. Tryb ten Potrafi rozpoznać szeroką gamę warunków fotografowania - takich jak portret, krajobraz lub makro - zanim zastosuje optymalne ustawienia.

Funkcja i-Contrast analizuje obraz, zapewniając lepszą ekspozycję poprzez rozjaśnianie ciemnych sekcji i ograniczanie prześwietlenia jaśniejszych obszarów. Funkcja Smart Flash Exposure dostosowuje światło lampy błyskowej do fotografowanego obiektu i warunków otoczenia - na przykład wykrywa i eliminuje za pomocą flesza cienie na twarzach spowodowane jasnym światłem słonecznym.

Technologia wykrywania ruchu zastosowana w obu nowych modelach zapobiega efektowi rozmycia przez monitorowanie drżenia aparatu, zmian jasności i ruchów obiektu, oraz automatycznie ustawia czas otwarcia migawki i czułość ISO. Technologia Servo AF/AE dostępna w modelu Ixus 13. śledzi poruszające się obiekty, utrzymując właściwą ostrość i ekspozycję do momentu, w którym użytkownik naciśnie spust migawki.

Ixus 130 - smukły i elegancki

14,1-megapikselowa matryca oferuje wysoki poziom szczegółowości dużych odbitek. Obsługa wideo HD o rozdzielczości 720. umożliwia kręcenie filmów wysokiej jakości, a zintegrowane złącze HDMI pozwala wyświetlać je na ekranach urządzeń zgodnych z HDMI.

Obraz
© (fot. Canon)

Użytkownicy modelu Ixus 13. mają również do dyspozycji szereg trybów fotografowania. Funkcja Fish-eye Effect symuluje efekt użycia obiektywu typu „rybie oko”, a efekt Miniature Effect przekształca fotografowaną scenę w miniaturowy krajobraz, w którym obiekty wyglądają jak modele w pomniejszonej skali. Tryb Low Light ułatwia fotografowanie w ciemności, przez co oddaje bardziej naturalną atmosferę na zdjęciach robionych w słabym świetle.

Tryb Smart Shutter oferuje pomysłowe sposoby kontrolowania migawki przy wykorzystaniu technologii wykrywania twarzy, umożliwiając zwolnienie migawki za pomocą uśmiechu lub mrugnięcia okiem.

Ekran PureColor II G LCD o przekątnej 6,9 cm (2,7”) jest pokryty warstwą hartowanego szkła, która zapewnia lepszą widoczność podczas fotografowania i przeglądania zdjęć.

Kluczowe funkcje:

Ixus 130
• Cienki aparat Ixus w eleganckiej metalowej obudowie dostępny w czterech opcjach kolorystycznych
• Rozdzielczość 14,1 megapiksela
• Oryginalny szerokokątny obiektyw Canon 28 mm z 4-krotnym powiększeniem i optycznym stabilizatorem obrazu
• Wzmocniony ekran PureColor II G LCD o przekątnej 6,9 cm (2,7”)
• Łatwy w użyciu tryb Smart Auto, wykrywanie twarzy oraz podpowiedzi i wskazówki ekranowe
• Filmy HD (720p) i złącze HDMI
• Inteligentna migawka wyzwalana uśmiechem, mrugnięciem lub wykryciem twarzy
• Funkcje Smart Flash Exposure i i-Contrast zapewniające doskonałe wyniki w każdej sytuacji
• Szybka reakcja i wysoka jakość zdjęć dzięki procesorowi Digic 4 i funkcji Servo AF/AE
• Kreatywne zdjęcia z wykorzystaniem trybu Low Light oraz efektu rybiego oka i miniatury

Ixus 105

Ixus 10. oferuje klasyczną stylistykę serii Ixus, łącząc smukłą obudowę z szeregiem funkcji do łatwego fotografowania. Model dostępny jest w kolorach srebrnym, brązowym, różowym i morskim. Jego jasny ekran PureColor LCD II o przekątnej 6,8 cm (2,7”) umożliwia wygodne kadrowanie i przeglądanie zdjęć.

Aparat wyposażono w 12,1-megapikselpową matrycę oraz tryb Low Light. Ixus 10. może również rejestrować wideo w rodzieczlości VGA z częstotliwością 30 klatek na sekundę.

Obraz
© (fot. Canon)

Fotografowanie bez przerwy z pamięcią SDXC

Oba modele są zgodne z nowymi kartami pamięci SDXC, która oferuje pojemność do 2 TB. Obsługiwane są również karty pamięci SDHC o pojemności do 3. GB.

Kluczowe funkcje:

Ixus 105:
• 12,1-megapikselowy aparat Ixus w metalowej obudowie z czterema kolorami do wyboru
• Oryginalny szerokokątny obiektyw Canon 28 mm z 4-krotnym powiększeniem i optycznym stabilizatorem obrazu
• Ekran PureColor LCD II o przekątnej 6,8 cm (2,7”)
• Tryb Smart Auto z funkcją Smart Flash Exposure i technologią wykrywania scen
• Wykrywanie twarzy, funkcja FaceSelf-Timer i automatyczna korekcja efektu czerwonych oczu
• Zapobieganie rozmyciu poprzez automatycznie ustawianie czułości ISO, wykrywanie ruchu i stabilizację obrazu
• Funkcja i-Contrast, która zachowuje szczegóły w ciemnych i jasnych obszarach
• Szybka reakcja i wysoka jakość zdjęć dzięki procesorowi Digic 4
• Szeroka gama trybów fotografowania, w tym Low Light
• Płynne filmy VGA (3. klatek na sekundę) z funkcją Long Play wydłużającą czas nagrywania

Ixus 210

Ixus 210. dostępny w kolorach czarnym, złotym, srebrnym i różowym, posiada rzeźbioną, metalową obudowę, matrycę o rozdzielczości 14,1 megapiksela oraz 24-milimetrowy obiektyw Canon. Nowoopracowany interfejs dotykowy z ekranowymi wskazówkami i podpowiedziami ułatwia robienie, przeglądanie i udostępnianie zdjęć.

Obraz
© (fot. Canon)

Łatwość obsługi

Korzystając z dużych, łatwych do naciśnięcia ikon ekranowych, użytkownicy mogą szybko włączać najważniejsze funkcje aparatu, a przejrzysty system menu przyspiesza dostęp do innych ustawień. Dotykowy autofokus umożliwia wyostrzenie obiektu przez „dotknięcie”. go na ekranie. Jeśli obiekt się porusza, zintegrowana funkcja Servo AF/AE automatycznie go śledzi, utrzymując właściwą ostrość i ekspozycję. Przeglądanie fotografii jest również łatwe. Wystarczy przeciągnąć palcem po ekranie, a aparat dostosuje szybkość przeglądania zdjęć do szybkości wykonanego gestu.

Duży ekran PureColor II Touch LCD o przekątnej 8,8 cm (3,5”) zapewnia dużo miejsca do nawigacji po interfejsie dotykowym. Funkcja Active Display pozwala przeglądać zdjęcia przez dotykanie boków aparatu.

Obiektyw
Ixus 210, wyposażony w szerokokątny obiektyw Canon 24 mm, nadaje się idealnie do zdjęć krajobrazowych i grupowych, które wymagają szerszego pola widzenia. Oferuje również 5-krotne powiększenie optyczne. Ponadto szybki procesor Digic 4 zapewnia krótki czas reakcji, szybkie ustawianie ostrości i naturalne tony skóry oraz barwy na końcowym obrazie.

Funkcje i tryby

Podobnie jak Ixus 13. i Ixus 105, również i Ixus 210 posiada automatyczny tryb Smart Auto. W przypadku tego modelu funkcja rozpoznaje 22 różne rodzaje scen.

W aparacie Ixus 21. zastosowano także funkcję Smart Flash Exposure, dzięki której aparat kontroluje lampę błyskową w różnych warunkach fotografowania.

Za pomocą technologii wykrywania twarzy Ixus 21. może zidentyfikować, podobnie jak w przypadku poprzednich przedstawicieli tej serii, do 35 twarzy w jednym kadrze.

Ixus 21. oferuje także nowe tryby tematyczne. Funkcje Fish-eye Effect, Miniature Effect czy tryb Low Light opisane wcześniej. Użytkownicy aparatu Ixus 210 mogą nagrywać filmy HD o rozdzielczości 720p, a sam aparat wyposażono w złącze HDMI

Ixus 201 - kluczowe cechy i funkcje:
• 14,1-megapikselowy aparat Ixus w metalowej obudowie w czterech kolorach do wyboru
• Oryginalny szerokokątny obiektyw Canon 24mm z 5-krotnym powiększeniem i optycznym stabilizatorem obrazu
• Szeroki ekran PureColor II Touch LCD o przekątnej 8,8 cm (3,5”) ze sterowaniem dotykowym
• Dotykowy autofokus, możliwość zmiany układu ikon i sterowanie dotykowe
• Łatwy w użyciu tryb Smart Auto, wykrywanie twarzy oraz podpowiedzi i wskazówki ekranowe
• Filmy HD (720p) i złącze HDMI
• Inteligentna migawka wyzwalana uśmiechem, mrugnięciem lub wykryciem twarzy
• Funkcje Smart Flash Exposure i i-Contrast
• Szybka reakcja i wysoka jakość zdjęć dzięki procesorowi Digic 4 i funkcji Servo AF/AE
• Tryby tematyczne takie jak Low Light, Fish-eye, Miniature i Creative Light

PowerShot SX210 IS

PowerShot SX21. IS to ostatni zaprezentowany dziś model. Wyposażony go w szerokokątny obiektyw Canon z 14-krotnym powiększeniem, matrycę o rozdzielczości 14,1 megapiksela oraz procesor Digic 4. Apart może rejestrować wideo o wysokiej rozdzielczości 720p.

Obraz
© (fot. Canon)

Obraz o większej perspektywie

PowerShot SX20. IS, dostępny jest w kolorach czarnym, fioletowym i złotym. Za sprawą 14,1-megapikselowej matrycy i 28-milimetrowego, szerokokątnego obiektywu nadaje się idealnie do fotografowania rozległych krajobrazów, a 14-krotny zoom optyczny odpowiada ogniskowej 392 mm, umożliwiając łatwe kadrowanie odległych obiektów. Stabilizator obrazu (IS) kompensuje drgania aparatu, zapewniając nieporuszone zdjęcia przy każdej ogniskowej i w słabym świetle.

PowerShot SX21. IS posiada panoramiczny ekran PureColor II G LCD o przekątnej 7,6 cm (3,0”) i rozdzielczości 230 000 punktów. Dzięki zastosowaniu hartowanego szkła ekran jest bardziej wytrzymały. Szeroki kąt widzenia ułatwia pokazywanie zdjęć zaraz po ich zrobieniu, a współczynnik proporcji 16:9 nadaje się do nagrywania i oglądania wideo HD.

Tryb Smart Auto wykrywa odpowiednią scenę ustalając optymalne ustawienia spośród 2. zmiennych, funkcja i-Contrast maksymalizuje gradację jasności na każdym zdjęciu, a funkcja Smart Flash Exposure dopasowuje jasność lampy błyskowej do warunków otoczenia. Technologia wykrywania ruchu zapobiega efektowi rozmycia przez monitorowanie drżenia aparatu, zmian jasności i ruchów obiektu. Z kolei tryb Servo AF obejmuje funkcję Servo AE i śledzi ruchome obiekty, nieustannie korygując ostrość oraz ekspozycję.

Aparat tak jak poprzednie konstrukcje wyposażono w technologię wykrywania twarzy (rozpoznaje do 3. twarzy w jednym kadrze), oraz Tryb Smart Shutter czy funkcję FaceSelf-Timer, która pozwala osobie fotografującej dołączyć do zdjęcia grupowego, ponieważ analizuje scenę i czeka, aż w kadrze pojawi się dodatkowa twarz.

Pełna kontrola

PowerShot SX21. IS oferuje pełną ręczną kontrolę nad ustawieniami aparatu. Użytkownik może ręcznie ustawiać przesłonę, czas otwarcia migawki, czułość ISO oraz ostrość.

Aparat oferuje także nowe tryby tematyczne. Funkcje Fish-eye Effect, Miniature Effect czy tryb Low Light opisane wcześniej. Dla tych, którzy chcą tylko „celować i strzelać”, przeznaczony jest całkowicie zautomatyzowany tryb Easy Mode, który blokuje dostęp do ustawień zaawansowanych.

Filmy HD z dźwiękiem stereo

Użytkownicy mogą nagrywać wideo HD wysokiej jakości dzięki specjalnemu przyciskowi do rejestrowania filmów, który umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie filmowania nawet wtedy, gdy aparat nie jest przełączony w tryb Movie. Technologia Smart Auto działa również podczas filmowania, rozpoznając warunki otoczenia i wybierając optymalne ustawienia spośród 1. zmiennych. Materiał w rozdzielczości 720p jest rejestrowany z częstotliwością 30 klatek na sekundę i dźwiękiem stereo.

PowerShot SX21. IS wyposażono również w dynamiczny stabilizator obrazu. Zintegrowane łącze mini HDMI umożliwia bezstratne wyświetlanie zarejestrowanych filmów, jak i zdjęć - na dowolnym urządzeniu zgodnym z HDMI.

Karty pamięci i publikowanie

PowerShot SX21. IS jest kompatybilny z kartami pamięci SDHC, a także SDXC, które oferują pojemność do 2 TB.

PowerShot SX210 IS – kluczowe funkcje:
• Oryginalny szerokokątny obiektyw Canon 28 mm z 14-krotnym powiększeniem
• 14,1-megapikselowy aparat w kompaktowej, metalowej obudowie z trzema kolorami do wyboru
• Czterostopniowy optyczny stabilizator obrazu z funkcją dynamicznej stabilizacji
• Wzmocniony panoramiczny ekran PureColor II G LCD o przekątnej 7,6 cm (3,0”)
• Filmy HD (720p) z powiększeniem optycznym, dźwiękiem stereo i łącznością HDMI
• Łatwy w użyciu tryb Smart Auto, wykrywanie twarzy oraz wskazówki i podpowiedzi ekranowe
• Funkcje Smart Flash Exposure i i-Contrast zapewniające najlepsze wyniki w każdej sytuacji
• Ultraszybka reakcja i wysoka jakość zdjęć dzięki procesorowi Digic 4 i funkcji Servo AF/AE
• Tryb ręczny, Av i Tv
• Tryb tematyczne takie jak Smart Shutter, Low Light, Fish-eye i Miniature Effect

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)