Najnowsza aktualizacja MacBooków usuwa informację o pozostałym czasie baterii

Najnowsza aktualizacja MacBooków usuwa informację o pozostałym czasie baterii

Najnowsza aktualizacja MacBooków usuwa informację o pozostałym czasie baterii
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Bolesław Breczko
14.12.2016 10:46, aktualizacja: 14.12.2016 11:03

Wraz z premierą najnowszych laptopów MacBook Pro, ich użytkownicy narzekali na niedokładne informacje o pozostałym czasie pracy na baterii. Wskazania potrafiły się zmieniać w zależności od tego, co użytkownik robił na komputerze. Apple postanowiło rozwiązać ten problem… usuwając całkowicie tę informację.

Większość laptopów, gdy zostanie odłączona od zasilania, pokazuje, ile czasu orientacyjnie pozostało do całkowitego wyczerpania baterii. Taka opcja była także dostępna w komputerach firmy Apple. Informacja o tym, ile zostało czasu, pojawiała się po kliknięciu ikonki baterii na pasku. Razem z najnowszą aktualizacją (macOS Sierra 10.12.2) ta opcja znika. Według portalu The Verge, który rozmawiał z przedstawicielem Apple’a,* funkcja ta została usunięta, bo i tak działała niedokładnie.* Według Apple’a ma na to wpływ zróżnicowane obciążenie procesora, który dostosowuje się do zadań, jakie mu narzuca użytkownik.

288918008385251386
© flickr.com | Martin Hajek

Nie jest to jedyny problem z baterią w nowych MacBookach Pro. Ich użytkownicy narzekają na zdecydowanie krótszy czas pracy na baterii niż obiecane przez Apple'a 10 godzin. Redaktorom The Verge udało się wyciągnąć z nowych laptopów średnio 6 godzin.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)