Najlepszy tablet dla dziecka – co kupić, aby sprzęt posłużył długo i bezawaryjnie?

Najlepszy tablet dla dziecka – co kupić, aby sprzęt posłużył długo i bezawaryjnie?
10.01.2017 12:331 / 6
Najlepszy tablet dla dziecka – co kupić, aby sprzęt posłużył długo i bezawaryjnie?
Źródło zdjęć: © Fotolia

Współcześnie dzieci znają się często lepiej na elektronice i gadżetach od swoich rodziców. Chętnie sięgają po urządzenia mamy i taty i godzinami potrafią je okupować. W końcu przychodzi taki moment, że decydujemy się kupić naszemu dziecku pierwszy tablet lub telefon. Co jednak wybrać? Liczba dostępnych na rynku urządzeń jest ogromna, jednak nie każdy sprzęt sprawdzi się w rękach dziecka. Powinniśmy skupić się na dwóch aspektach – zabezpieczeniu sprzętu przed upadkami oraz możliwości łatwego ograniczenia dostępu do wybranych aplikacji lub stron internetowych. Zobaczcie najciekawsze modele dedykowane dzieciom.

Tablet Q-SMART TB707

2 / 6
323939927127828905
Źródło zdjęć: © Q-smart | Q-smart

Q-Smart TB707 to przykład urządzenia idealnie dopasowanego do potrzeb mniejszych dzieci. Przede wszystkim zamknięto je w atrakcyjnych, kolorowych obudowach, które dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu oraz gumowanym elementom zwiększają pewność uchwytu oraz zabezpieczają podzespoły elektroniczne przed skutkami upadku. Mimo że urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Android, to wyposażone jest w specjalną nakładkę systemową przeznaczoną dla dzieci - Children Interface Application. Upraszcza ona korzystanie z urządzenia, a jednocześnie pozwala rodzicom na odpowiednie zabezpieczenie przed niechcianymi treściami. Tablet posiada ekran dotykowy o rozdzielczości 800x480 pikseli, 512 MB pamięci RAM i 4 GB wbudowanej pamięci na pliki i aplikacje. To w zupełności wystarczy, aby dziecko miało zgromadzone na tablecie ulubione gry i aplikacje edukacyjne. Cena urządzenia – około 190 zł.

Lenco Kidztab 520 mini

3 / 6
323939927127959977
Źródło zdjęć: © Lenco | Lenco

To kolejne urządzenie wyprodukowane specjalnie z myślą o dzieciach. Już sam wygląd spodoba się najmłodszym – urządzenie dostępne jest w dwóch kolorach – różowym i niebieskim, a na tylnej ściance producent umieścił podobizny bohaterów z kreskówek. Zewnętrzna część obudowy wykonana została z silikonu, dzięki czemu tablet jest bardziej odporny na upadki i przypadkowe uszkodzenia. Podobnie jak wcześniej opisywany model, tak i ten posiada specjalną nakładkę systemową przeznaczoną dla dzieci – Kidoz. Pozwala ona w prosty sposób obsługiwać tablet nawet przez dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać ani pisać. Blokuje też automatycznie wszystkie treści, które są nieodpowiednie dla zdefiniowanej przez rodziców kategorii wiekowej. Dziecko nie otworzy zatem nieodpowiedniej strony w internecie ani też nie pobierze samodzielnie gry, w której występuje np. przemoc. Lenco 520 mini wyposażony jest w 5-calowy ekran o rozdzielczości 800x480 pikseli, łączność Wi-Fi oraz 4 GB pamięci na gry i aplikacje. Jego cena to około 300 zł.

Overmax Edutab 3

4 / 6
323939927128091049
Źródło zdjęć: © Overmax | Overmax

To urządzenie przeznaczone jest dla dzieci powyżej 7 roku życia. Tak jak poprzednie modele posiada on wzmocnioną, gumowaną obudowę oraz oprogramowanie, które pozwala włączyć kontrolę rodzicielską niemal nad każdym aspektem pracy urządzenia – rodzice mogą nawet ograniczyć korzystanie z kamerki i aparatu. Tablet ma preinstalowanych kilka przydatnych aplikacji, np. do nauki języka angielskiego przez dzieci czy też quizy poszerzające wiedzę, aż po encyklopedię geograficzną przeznaczoną dla najmłodszych. Overmax wyposażono w ekran o przekątnej 7-cali, mocny czterodzeniowy procesor, 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej. To wystarczająco dużo, aby dzieci mogły się cieszyć nawet z zaawansowanych graficznie gier i aplikacji edukacyjnych. Cena: około 370 zł.

Lenovo TAB 2 A7-10F

5 / 6
323939927128222121
Źródło zdjęć: © lenovo | Lenovo

Jeżeli mamy w domu dziecko, które jest już na tyle duże, że kolorowe obudowy i dziecięcy interfejs stanowiłby dla niego problem, to warto nabyć jedno z tańszych urządzeń, jednak renomowanego producenta. Za około 340 zł kupimy tablet Lenovo TAB 2 A7-10F, który zewnętrznym wyglądem w niczym nie przypomina tabletu dedykowanego dzieciom. Mocny czterordzeniowy procesor, pojemna bateria, matryca IPS o przekątnej 7-cali i rozdzielczości 1024x600 pikseli ucieszą każdego "starszaka". W przypadku tego modelu musimy jednak samodzielnie zadbać o aspekt kontroli rodzicielskiej. Warto wówczas zainstalować na urządzeniu jedną z darmowych aplikacji tego typu np. Chroń Dzieci w Sieci albo Kaspersky SafeKids.

Osmo Coding

6 / 6
323939927128353193
Źródło zdjęć: © Osmo | Osmo

Jeśli nie chcemy jednak kupować dziecku własnego urządzenia, a w domu znajduje się iPad, warto rozważyć kupno przystawki edukacyjnej Osmo Coding. To zestaw umożliwiający naukę programowania, poznawania praw fizyki, a także rysowania. Wszystko to w przystępnej formie dostosowanej do dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Nauka odbywa się przez zabawę z wykorzystaniem pomysłowych i rozbudowanych aplikacji. Podstawowy zestaw kosztuje około 280 zł, jednak możemy go rozbudować o dedykowaną podstawkę i elementy interaktywne.

Źródło artykułu:WP Tech
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)