Najlepsze telewizory na rynku

Najlepsze telewizory na rynku
Źródło zdjęć: © Philips

28.09.2010 11:37, aktual.: 29.12.2016 08:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najlepsze telewizory na rynku

Wybór telewizora to trudna sztuka. Sprzedawcy przekonują, doradzają, próbują tłumaczyć które parametry są ważniejsze od innych. Podobnie producenci prześcigają się na różne, wyśrubowane wartości np. kontrastu czy czasu reakcji. My pokazujemy wam subiektywnie przygotowaną listę 12 najlepszych propozycji na rynku. To ścisła czołówka technologii, jakości i designu w cenach od 2.000 do nawet 25.000zł.

Ten telewizor nie dość, że wygląda kosmicznie, to jeszcze tak kosztuje. Jego ceny zaczynają się od około 11.000zł i to za model o przekątnej 42 cali. Jego rynkową przewagą nad konkurentami jest obraz, który doceni każdy miłośnik domowego kina. Technologie Ambilight Spectra i Perfect Pixel HD Engine pozwalają uzyskać wysokiej jakości obraz, który dzięki podświetleniu Ambilight "wychodzi" niejako poza obudowę telewizora.

1 / 11

Samsung UE40C7000

Obraz
© Samsung

Samsung UE40C7000

Ten kosztujący około 5.000zł telewizor, to jeden z najlepszych dostępnych dziś na rynku telewizorów z podświetlaniem LED. Jednak w jego przypadku LED to nie wszystko, ponieważ ten model został stworzony dla telewizji 3D. Krawędziowe podświetlanie diodami LED umożliwia na precyzyjne wygaszanie konkretnych miejsc matrycy, co pozwala zbliżyć się Samsungowi do czerni znanej z telewizorów plazmowych.

Do uzyskania efektu 3D konieczne jest używanie aktywnych okularów polaryzacyjnych. Oprócz tego, ten telewizor to prawdziwy kombajn mulitmedialny, do którego największych zalet należy zaliczyć możliwość przetworzenia dowolnego filmu 2D w obraz 3D.

2 / 11

Sony BRAVIA KDL 52HX900

Obraz
© Sony

Sony BRAVIA KDL 52HX900

Ten telewizor LED o przekątnej 52 cale, rozdzielczości 1920 x 1080 i wyświetlaniem obrazów 3D został uhonorowany prestiżową nagrodą EISA w kategorii "Najlepszy Europejski Telewizor LCD 3D". Podświetlany diodami LED matryca oferuje wyjątkowo duże wartości kontrastu, piękną czerń i bardzo dobrą kompensację ruchu. Podobnie, jak opisywany wcześniej Samsung potrafi przekonwertować sygnał 2D do sygnału 3D. Trzeba za to jednak zapłacić nieco więcej, bo "jedyne" 14.000 zł.

3 / 11

Samsung LE 40B550

Obraz
© Samsung

Samsung LE 40B550

Zdajemy sobie sprawę, że 14.000 zł na telewizor to dla większości osób zbyt dużo. Nie trzeba jednak wydawać takich pieniędzy, aby cieszyć się bardzo dobrym obrazem. Taki jest właśnie Samsung LE 40B55, który można kupić w cenie nawet poniżej 2000 zł. W tej cenie nie możemy liczyć na efekty 3D, niesamowite technologie etc. Możemy jednak liczyć na bardzo dobry obraz i taki właśnie jest obraz, który generuje model LE 40B550. Wyraźny i czysty obraz, dobrze nasycone kolory i przyzwoite wartości kontrastu. Wbudowany tuner cyfrowej telewizji, prosta obsługa i niewielka cena - dla osób z niewielkim budżetem bardzo dobra propozycja.

4 / 11

LG 50PK950

Obraz
© LG

LG 50PK950

Pierwszy przedstawiciel telewizorów plazmowych w naszym zestawieniu. Wyceniany na około 5.000 zł telewizor to swojego rodzaju perełka na rynku plazm. W większości testów przeprowadzonych na świecie uzyskał rewelacyjne opinie, plasujące go na równi z "królem plazm - Panasonic", a w niektórych testach wygrywał to starcie. Kluczem do sukcesu tego telewizora jest filtr TrueBlack, które LG po raz pierwszy zastosowało w tym modelu. Kolorystyka obrazu, jego głębia i naprawdę prawdziwa czerń robią wrażanie na każdym oglądającym. Co ważne, Koreańczykom udało się bardzo mocno zredukować zużycie energii, które w tym modelu zbliżone jest do porównywalnych rozmiarem modeli LCD. Zastosowano w nim także banalnie prosty w użyciu kreator obrazu, dzięki któremu każdy amator jest w stanie poprawnie skalibrować obraz do najlepszych wartości.

5 / 11

Sharp Quattron RGBY LC46LE820

Obraz
© Sharp

Sharp Quattron RGBY LC46LE820

Jak nie trzy barwy składowe, to może cztery i taki właśnie jest Sharp Quatron. Japończycy już jakiś czas temu opracowali technologię, w której dodali czwartą (żółtą) barwę składową. Efektem prac inżynierów jest znaczna poprawa jakości wyświetlanych barw w stosunku do klasycznych telewizorów LED/LCD. Nawet tak trudne do reprodukcji kolory jak złoty, czy różne odcienie brązu są wyświetlane zadziwiająco naturalnie. Technologia Sharpa uzyskała nagrodę EISA za najlepszą innowację na rynku. Sharp wycenił natomiast swoją technologię na około 5.500 zł.

6 / 11

Philips Cinema Display

Obraz
© Philips

Philips Cinema Display

Cinema Display to jeden z najdroższych i najciekawszych telewizorów w naszym zestawieniu. Cena: około 22.000zł, wrażenia: niesamowite. To jedyny telewizor na rynku, który jest wstanie wyświetlać obraz w proporcjach 21:9 i do tego z podświetleniem Ambilight. Kontrast 80 000:1, rozdzielczość 2560 x 1080 pikseli i technologie Perfect Pixel HD Engine oraz Perfect Natural Motion czynią z niego prawdziwy rarytas. Niestety, bardzo drogi rarytas.

7 / 11

Loewe Individual 46 Selection

Obraz
© Loewe

Loewe Individual 46 Selection

Loewe to klasa sama w sobie. Telwizory niemieckiej firmy znane są z jakości wykonania, świetnego designu i bardzo dobrego obrazu. Niestety, także z dość wysokiej ceny. Za prezentowany model w zależności od dodatkowych parametrów należy zapłacić od około 15.000zł do około 23.000zł. Co za to dostajemy?

Możliwość samodzielnego wyboru kolorystyki telewizora, jego obudowy, sposobu montażu i paru innych elementów. Do tego dostaniemy:: unikalną technologie 100Hz high-end, nagrywarkę HDTV (twardy dysk) o pojemności 250 GB, dekoder MPEG4, PhotoViewer (przeglądarka zdjęć) przez USB, tunery DVB-T/C. W opcji występuje tuner DVB-S (cyfrowa telewizja satelitarna), dekodery Dolby Digital i DTS, moduł LOEWE Network Media Player.

8 / 11

Panasonic P50VT20

Obraz
© Panasonic

Panasonic P50VT20

Ten model został nagrodzony przez EISA tytułem najlepszego w Europie telewizora plazmowego 3D. Rzeczywiście, od czasu kiedy z rynku zniknęły plazmy Pionieer Kuro, to właśnie Panasonic dzierży palmę pierwszeństwa w dziedzinie plazm. Za niecałe 8.000 zł otrzymujemy duży ekran o wyjątkowo niskim poborze energii. Certyfikowany obraz THX, nowoczesna ekran wykonany w technologii NeoPDP no i oczywiście możliwość prezentowania obrazu w trzech wymiarach to główne cechy produktu. Do tego nieosiągalny przez ekrany LCD/LED wartości kontrastu natywnego i czasu reakcji. No i ta czerń! Dla miłośników plazm, a do tego plazm 3D to najlepszy wybór.

9 / 11

LG 42LE5300

Obraz
© LG

LG 42LE5300

Dzięki temu modelowi LG osoby z mniej zasobnym portfelem mogą sobie pozwolić na bardzo dobry telewizor. Na tyle dobry, że EISA nagrodziła ten model tytułem "European Best Value LCD-TV". Oznacza to, że za cenę około 2.800 zł otrzymujemy telewizor podświetlany diodami LED, o rozdzielczości 1920 x 1080, kontraście dynamicznym 3000000:1 i czasie reakcji 2.4 ms. Do tego dobra czerń, świetne kolory i co ważniejsze możliwość łatwego i prostego przekształcenia urządzenia w telewizor bezprzewodowy. W tej cenie, to jedna z najlepszych propozycji na rynku.

10 / 11

Philips 46PFL9705

Obraz
© Philips

Philips 46PFL9705

W przypadku tego telewizora musimy liczyć się z wydatkiem około 10.000 zł. Co w zamian? W zamian za to możemy powiesić na swoje ścianie telewizor, który nosi dumny tytuł "Najlepszego europejskiego telewizora LCD". Telewizor wykorzystuje technologię skanowania i lokalną zmianę jasności, a podświetlany jest oczywiście diodami LED. Telewizor wykorzystuje także technologię Bright Pro, dzięki którym gołym okiem można zobaczyć wyjątkową kolorystykę (uzupełnioną jak to u Philipsa technologią Ambilight Spectra 3) czy brak choćby najmniejszych śladów smużenia obrazu.

11 / 11

Panasonic TX P42G20

Obraz
© Panasonic

Panasonic TX P42G20

Na sam koniec zostawiliśmy "plazmę w dobrej cenie". Mimo, że model ten nie nosi żadnych wielkich tytułów typu "najlepszy", to jednak uważamy go za jedną z najlepszych konstrukcji dostępnych dziś na rynku - do tego w dobrej cenie. Za 3.100 zł dostajemy najnowocześniejszy panel NeoPDP, odświeżanie 600Hz i kontrast natywny na poziomie 5.000.000:1. Za taką cenę możemy stworzyć kino domowe na świetnym poziomie.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (265)