Najlepsze sprzęty, które kupisz tej jesieni

Najlepsze sprzęty, które kupisz tej jesieni

Najlepsze sprzęty, które kupisz tej jesieni
15.09.2010 14:16, aktualizacja: 06.03.2017 13:13

None

AE2420-i3536W7H to multimedialny pecet z 23,6-calowym ekranem dotykowym wyświetlający obrazy 3D w jakości HD za pomocą dostarczanych w zestawie okularów migawkowych. Za przetwarzanie 3D odpowiada karta graficzna AMD Radeon HD 5730. System zapewnia obsługę stereoskopowych gier i filmów 3D.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

1 / 9

Cztery barwy składowe w Sharpie 3D

Obraz

Do sprzedaży wchodzą nowe telewizory firmy Sharp z serii Aquos. Telewizory te będą wyświetlać obraz 3D na matrycach w technologii Quattron, która korzysta z czterech (a nie trzech jak dotąd) składowych barw. Oprócz kolorów zielony, czerwony i niebieski pojawia się także kolor żółty.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

2 / 9

Największy na świecie telewizor plazmowy

Obraz

Panasonic zaprezentował największy na świecie, 152-calowy ekran plazmowy 3D o rozdzielczości 4K x 2K (4096x2160). Obraz jest imponujący a wrażenia niesamowite.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

3 / 9

Trójwymiarowy projektor LG CF3D

Obraz

CF3D to projektor 3D do okularów polaryzacyjnych oferujący rozdzielczość Full HD - pierwszy model z dwoma mechanizmami w jednej obudowie. Urządzenie pozwala uzyskać wielkość obrazu sięgającą nawet 200 cali (508 cm). Wykorzystana natomiast technologia TruMotion 100 Hz minimalizuje rozmazanie obrazu, a automatyczna kalibracja obrazu 3D optymalizuje jaskrawość i kolory. Mieliśmy okazję zobaczyć ten projektor "na żywo" i wrażenia z generowanego obrazu 3D są bardzo dobre i realistyczne. Pasywne okulary polaryzacyjne mniej męczą także w oczu, w porównaniu z okularami migawkowymi.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

4 / 9

Tablet Samsung Galaxy Tab

Obraz

Samsung zaprezentował długo oczekiwanego konkurenta iPada - Tablet Samsung Galaxy Tab. Pierwszy w ofercie firmy tablet, oparty na systemie Android 2.2. Dzięki 7-calowemu wyświetlaczowi, nowy tablet zapewnia wygodę przeglądania stron internetowych, a kolorystyka i głębia barw sprawia, że oglądanie na Galaxy Tab filmów i zdjęć to przyjemne doświadczenie. Dzięki Galaxy Tab, użytkownicy mogą być w stałym kontakcie ze światem, ponieważ zoptymalizowany interfejs urządzenia pozwala obsługiwać pocztę elektroniczną, nawiązywać połączenia telefoniczne i wideo, a także wysyłać wiadomości SMS/MMS oraz korzystać z serwisów społecznościowych.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

[

]( http://tanio.pl/Samsung-Galaxy-Tab-GT-P1000---1-2470-12312111.html )

5 / 9

Hannspree Tegra 2 - konkurent Galaxy Tab?

Obraz

Tablet internetowy Hanspree Tegra 2 łączy w sobie zalety systemu operacyjnego Android 2.2 i potężnej platformy sprzętowej Nvidia Tegra 2. Tablet ma 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, pokryty pojemnościowym panelem dotykowym. Sercem urządzenia jest procesor Nvidia Tegra 2 taktowany zegarem 1 GHz. Bateria o pojemności 3500 mAh pozwala na obejrzenie 8 godzin filmów jakości FullHD.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

6 / 9

Tablet Toshiby - Folio 100

Obraz

Tabletem, który może poważnie zagrozić pozycji iPada jest Toshiba Folio 100. Podobnie, jak Galaxy Tab Samsunga, urządzenie działa w oparciu o system operacyjny Android 2.2, jednak od koreańskiego konkurenta różni się przede wszystkim rozmiarami - Folio 100 posiada ekran o przekątnej 10 cali. Podobnie jak produkt Samsunga, tablet Toshiby posiadać będzie łączność Bluetooth oraz Wi-Fi. Możliwość wykonywania połączeń telefonicznych również będzie dostępna, ale nie we wszystkich modelach.

Toshiba planuje wprowadzenie dwóch modeli swojego tabletu - kosztujący 430 euro bez obsługi sieci 3G oraz o 100 euro droższy model, który umożliwi wykonywanie połączeń w sieciach UMTS.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

7 / 9

31-calowy OLED od LG

Obraz

Podczas tegorocznych targów IFA firma LG zaprezentowała telewizor OLED 3D LG z ekranem o wielkości 31 cali, będący jednocześnie najcieńszym telewizorem na świecie (grubość 0,29 cm).

W telewizorach OLED LG wykorzystano technologię diod organicznych, która eliminuje konieczność używania lamp podświetlających obraz od tyłu (takie rozwiązanie stosuje się w konwencjonalnych modelach LCD). Zamiast tego używa się błony złożonej z elementów, które świecą własnym światłem. Taki ekran jest lekki i cienki jak papier, a pozwala wyświetlać obrazy o niezwykłej jasności, ostrości i kontraście.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

8 / 9

Kamera 3D od Panasonica

Obraz

Kamera HDC-SDT750 to pierwsze na świecie konsumenckie urządzenie, które rejestruje obraz w technologii 3D. Do tej pory dostępne kamery 3D dedykowane były wyłącznie profesjonalistom w cenach nie do przyjęcia dla użytkownika domowego. Teraz jednak, wraz z modelem SDT750, szersze grono osób będzie mogło tworzyć swoje własne filmy 3D. Kamera jest niewielka i poręczna, a obraz zapisywany w trzech wymiarach możliwy jest do uzyskania po zamontowaniu specjalnego obiektywu.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

[

]( http://tanio.pl/Kamera-PANASONIC-HDC-SDT750--310557-1-2803-12298188.html )

9 / 9

Telewizor z Androidem

Obraz

Szwedzka firma Lava zaprezentowała pierwszy na świecie telewizor pracujący pod kontrolą systemu Android. Najtańszy egzemplarz o przekątnej 42 cali wyceniono na 2 500 euro. Przedstawiciel firmy zapytany o tak wysoką cenę odpowiedział nam, że jest to cena nie za Androida, ale za to, że ich telewizor jest po prostu najlepszy.

Telewizory Lava pracują w technologii 2D z podświetlaniem LED i oczywiście wyświetlają obraz w rozdzielczości Full HD. Jednak to, co w nim najważniejsze to system Android. Telewizor pozwala na korzystanie z wielu dobrodziejstw Androida. Nie jest to tylko Facebook, Twitter czy przeglądarka internetowa. To także możliwość zainstalowania teoretycznie dowolnej aplikacji z Android Market. Rozbudowany pilot przypomina nieco sterownik od Sony Playstation i wyposażono go w pełną klawiaturę QWERTY. Chwila zabawy telewizorem pokazała nam, że to rzeczywiście działa. Sprawdzenie poczty, napisanie maila, wyświetlenie map Google, czy przejrzenie stron internetowych jest wygodne i banalnie proste. Bez problemu możemy także korzystać z czatów internetowych. Chętnym na zakup tego telewizora radzimy jednak chwilę poczekać. Pokazane modele pracowały w oparciu o Androida 1.6, ale na jesieni planowane jest przejście na wersję 2.2. Kto wie, może Android stanie się w przyszłości systemem, który opanuje także telewizory?

Wróć do artykułuWróć do artykułu

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)