Najlepsze sprzęty, które kupisz tej jesieni

None

Obraz

/ 10Komputer AIO z dotykowym wyświetlaczem 3D

Obraz

AE2420-i3536W7H to multimedialny pecet z 23,6-calowym ekranem dotykowym wyświetlający obrazy 3D w jakości HD za pomocą dostarczanych w zestawie okularów migawkowych. Za przetwarzanie 3D odpowiada karta graficzna AMD Radeon HD 5730. System zapewnia obsługę stereoskopowych gier i filmów 3D.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

/ 10Cztery barwy składowe w Sharpie 3D

Obraz

Do sprzedaży wchodzą nowe telewizory firmy Sharp z serii Aquos. Telewizory te będą wyświetlać obraz 3D na matrycach w technologii Quattron, która korzysta z czterech (a nie trzech jak dotąd) składowych barw. Oprócz kolorów zielony, czerwony i niebieski pojawia się także kolor żółty.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

/ 10Największy na świecie telewizor plazmowy

Obraz

Panasonic zaprezentował największy na świecie, 152-calowy ekran plazmowy 3D o rozdzielczości 4K x 2K (4096x2160). Obraz jest imponujący a wrażenia niesamowite.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

/ 10Trójwymiarowy projektor LG CF3D

Obraz

CF3D to projektor 3D do okularów polaryzacyjnych oferujący rozdzielczość Full HD - pierwszy model z dwoma mechanizmami w jednej obudowie. Urządzenie pozwala uzyskać wielkość obrazu sięgającą nawet 200 cali (508 cm). Wykorzystana natomiast technologia TruMotion 100 Hz minimalizuje rozmazanie obrazu, a automatyczna kalibracja obrazu 3D optymalizuje jaskrawość i kolory. Mieliśmy okazję zobaczyć ten projektor "na żywo" i wrażenia z generowanego obrazu 3D są bardzo dobre i realistyczne. Pasywne okulary polaryzacyjne mniej męczą także w oczu, w porównaniu z okularami migawkowymi.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

/ 10Tablet Samsung Galaxy Tab

Obraz

Samsung zaprezentował długo oczekiwanego konkurenta iPada - Tablet Samsung Galaxy Tab. Pierwszy w ofercie firmy tablet, oparty na systemie Android 2.2. Dzięki 7-calowemu wyświetlaczowi, nowy tablet zapewnia wygodę przeglądania stron internetowych, a kolorystyka i głębia barw sprawia, że oglądanie na Galaxy Tab filmów i zdjęć to przyjemne doświadczenie. Dzięki Galaxy Tab, użytkownicy mogą być w stałym kontakcie ze światem, ponieważ zoptymalizowany interfejs urządzenia pozwala obsługiwać pocztę elektroniczną, nawiązywać połączenia telefoniczne i wideo, a także wysyłać wiadomości SMS/MMS oraz korzystać z serwisów społecznościowych.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

[

Samsung Galaxy Tab GT-P1000 - Porównywarka Cen Tanio.pl

]( http://tanio.pl/Samsung-Galaxy-Tab-GT-P1000---1-2470-12312111.html )

/ 10Hannspree Tegra 2 - konkurent Galaxy Tab?

Obraz

Tablet internetowy Hanspree Tegra 2 łączy w sobie zalety systemu operacyjnego Android 2.2 i potężnej platformy sprzętowej Nvidia Tegra 2. Tablet ma 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, pokryty pojemnościowym panelem dotykowym. Sercem urządzenia jest procesor Nvidia Tegra 2 taktowany zegarem 1 GHz. Bateria o pojemności 3500 mAh pozwala na obejrzenie 8 godzin filmów jakości FullHD.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

/ 10Tablet Toshiby - Folio 100

Obraz

Tabletem, który może poważnie zagrozić pozycji iPada jest Toshiba Folio 100. Podobnie, jak Galaxy Tab Samsunga, urządzenie działa w oparciu o system operacyjny Android 2.2, jednak od koreańskiego konkurenta różni się przede wszystkim rozmiarami - Folio 100 posiada ekran o przekątnej 10 cali. Podobnie jak produkt Samsunga, tablet Toshiby posiadać będzie łączność Bluetooth oraz Wi-Fi. Możliwość wykonywania połączeń telefonicznych również będzie dostępna, ale nie we wszystkich modelach.

Toshiba planuje wprowadzenie dwóch modeli swojego tabletu - kosztujący 430 euro bez obsługi sieci 3G oraz o 100 euro droższy model, który umożliwi wykonywanie połączeń w sieciach UMTS.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

/ 1031-calowy OLED od LG

Obraz

Podczas tegorocznych targów IFA firma LG zaprezentowała telewizor OLED 3D LG z ekranem o wielkości 31 cali, będący jednocześnie najcieńszym telewizorem na świecie (grubość 0,29 cm).

W telewizorach OLED LG wykorzystano technologię diod organicznych, która eliminuje konieczność używania lamp podświetlających obraz od tyłu (takie rozwiązanie stosuje się w konwencjonalnych modelach LCD). Zamiast tego używa się błony złożonej z elementów, które świecą własnym światłem. Taki ekran jest lekki i cienki jak papier, a pozwala wyświetlać obrazy o niezwykłej jasności, ostrości i kontraście.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

/ 10Kamera 3D od Panasonica

Obraz

Kamera HDC-SDT750 to pierwsze na świecie konsumenckie urządzenie, które rejestruje obraz w technologii 3D. Do tej pory dostępne kamery 3D dedykowane były wyłącznie profesjonalistom w cenach nie do przyjęcia dla użytkownika domowego. Teraz jednak, wraz z modelem SDT750, szersze grono osób będzie mogło tworzyć swoje własne filmy 3D. Kamera jest niewielka i poręczna, a obraz zapisywany w trzech wymiarach możliwy jest do uzyskania po zamontowaniu specjalnego obiektywu.

Wróć do artykułuWróć do artykułu

[

Kamera PANASONIC HDC-SDT750 - Porównywarka Cen Tanio.pl

]( http://tanio.pl/Kamera-PANASONIC-HDC-SDT750--310557-1-2803-12298188.html )

10 / 10Telewizor z Androidem

Obraz

Szwedzka firma Lava zaprezentowała pierwszy na świecie telewizor pracujący pod kontrolą systemu Android. Najtańszy egzemplarz o przekątnej 42 cali wyceniono na 2 500 euro. Przedstawiciel firmy zapytany o tak wysoką cenę odpowiedział nam, że jest to cena nie za Androida, ale za to, że ich telewizor jest po prostu najlepszy.

Telewizory Lava pracują w technologii 2D z podświetlaniem LED i oczywiście wyświetlają obraz w rozdzielczości Full HD. Jednak to, co w nim najważniejsze to system Android. Telewizor pozwala na korzystanie z wielu dobrodziejstw Androida. Nie jest to tylko Facebook, Twitter czy przeglądarka internetowa. To także możliwość zainstalowania teoretycznie dowolnej aplikacji z Android Market. Rozbudowany pilot przypomina nieco sterownik od Sony Playstation i wyposażono go w pełną klawiaturę QWERTY. Chwila zabawy telewizorem pokazała nam, że to rzeczywiście działa. Sprawdzenie poczty, napisanie maila, wyświetlenie map Google, czy przejrzenie stron internetowych jest wygodne i banalnie proste. Bez problemu możemy także korzystać z czatów internetowych. Chętnym na zakup tego telewizora radzimy jednak chwilę poczekać. Pokazane modele pracowały w oparciu o Androida 1.6, ale na jesieni planowane jest przejście na wersję 2.2. Kto wie, może Android stanie się w przyszłości systemem, który opanuje także telewizory?

Wróć do artykułuWróć do artykułu

Wybrane dla Ciebie
Symulacja walki F-35 z Su-30. Nie chcą ujawnić, kto zwyciężył
Symulacja walki F-35 z Su-30. Nie chcą ujawnić, kto zwyciężył
Chiny rozmieszczają je na Pacyfiku. Widzą wszystko
Chiny rozmieszczają je na Pacyfiku. Widzą wszystko
Nieznane drony w Europie. Pojawiły się na krańcach NATO
Nieznane drony w Europie. Pojawiły się na krańcach NATO
Incydent na wysokości 10 kilometrów. Coś uderzyło w samolot pasażerski
Incydent na wysokości 10 kilometrów. Coś uderzyło w samolot pasażerski
Kosmiczna zbroja. Będzie chronić satelity i astronautów
Kosmiczna zbroja. Będzie chronić satelity i astronautów
Przyjrzeli się śniegowi w Alpach. Nie mają dobrych wieści dla świata
Przyjrzeli się śniegowi w Alpach. Nie mają dobrych wieści dla świata
Rzadkie zjawisko na niebie. Udało mu się je sfotografować
Rzadkie zjawisko na niebie. Udało mu się je sfotografować
Mają najpotężniejszy pocisk na świecie. Stworzył go sojusznik Polski
Mają najpotężniejszy pocisk na świecie. Stworzył go sojusznik Polski
Bat na Shahedy Rosjan. Ukraińcy opracowali Bulleta
Bat na Shahedy Rosjan. Ukraińcy opracowali Bulleta
Problem w otoczeniu Słońca. O tym zagrożeniu wiemy niewiele
Problem w otoczeniu Słońca. O tym zagrożeniu wiemy niewiele
Są główną tarczą antybalistyczną Ukrainy. Ta chce pozyskać kolejne 25 sztuk
Są główną tarczą antybalistyczną Ukrainy. Ta chce pozyskać kolejne 25 sztuk
Wszystko jasne. Berlin zdecydował w sprawie F-35
Wszystko jasne. Berlin zdecydował w sprawie F-35