Najlepsze odtwarzacze filmów z napisami

Najlepsze odtwarzacze filmów z napisami
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

05.01.2012 15:28, aktual.: 06.03.2017 13:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chyba większość z was ogląda filmy z napisami na komputerze. Niezbędny do tego jest odpowiedni program. Wybraliśmy 14 - naszym zdaniem - najlepszych odtwarzaczy multimedialnych, a wy głosowaliście na ten, którego używacie na co dzień. Które programy znalazły się w zestawieniu TOP 10?

Chyba większość z was ogląda filmy z napisami na komputerze. Niezbędny do tego jest odpowiedni program. Wybraliśmy 14 - naszym zdaniem - najlepszych odtwarzaczy multimedialnych, a wy głosowaliście na ten, którego używacie na co dzień. Które programy znalazły się w zestawieniu TOP 10?

1 / 12

Odtwarzacze poza TOP10

Obraz
© Materiały prasowe

Poza pierwsza dziesiątką znalazły się odtwarzacze: BS.player, SMPlayer, VPlayer i SPlayer. Cieszą się one niewielka popularnością, w porównaniu do reszty stawki. Programy te uzyskały wynik na poziomie 1 proc. lub poniżej i według was znajdziemy zdecydowanie lepsze propozycje.

2 / 12

10. Dziobas RAR Player

Obraz
© Materiały prasowe

Głosów: 2%

Stawkę dziesięciu najlepszych programów do odtwarzania filmów otwiera Dziobas RAR Player - odtwarzacz filmów DviX i Xvid oparty na kodzie MPlayera. Program radzi sobie z odtwarzaniem filmów zapisanych w formatach dvd, mvk, avi, mpge, ogg, rar (z przewijaniem), oraz rar z założonym hasłem dostępu (bez przewijania). Obsługuje różne formaty AVI, MPGE, RMVB, OGG, MP3, RAR, MKV, MKA bez instalacji dodatkowych kodeków. Umożliwia automatyczne pobieranie napisów z serwisu opensubtitles.org, a także kompresowanie i dzielenie filmów na części.

3 / 12

9. GOM Player

Obraz
© Materiały prasowe

Głosów: 3%

Program zawiera szereg popularnych kodeków, takich jak: XviD, DivX, FLV1, AC3, OGG, MP4, H263. Dlatego aby odtwarzać większość popularnych formatów wideo nie musimy instalować ich oddzielnie. Dużą zaletą GOM Playera jest możliwość odtwarzania uszkodzonych plików .avi - np. tych, których pobieranie zostało przerwane. Aplikacja umożliwia wygodne tworzenie list odtwarzania, zrzutów ekranu, wspiera napisy w formatach MI, SRT, RT, SUB(z IDX), multimedia AVI, MPG, MPEG i DAT oraz transmisje strumieniowe (WMV, ASF, ASX). Pozwala odtwarzać filmy DVD z zakodowanym dźwiękiem 5.1.

4 / 12

8. KMPlayer

Obraz
© Materiały prasowe

Głosów: 5%

Koreańczycy też potrafią zrobić dobry odtwarzacz plików multimedialnych. Program obsługuje większość popularnych formatów np. VCD, DVD, AVI, MPEG-1/2/4, WMV, RealMedia, QuickTime i wiele innych. Ponadto umożliwia tworzenie zrzutów ekranu materiału wideo oraz zmianę prędkości jego odtwarzania. KMPlayer jest łatwy w obsłudze, a jego wygląd możemy zmieniać za pomocą dostępnych skórek.

5 / 12

7. Media Player Classic Home Cinema

Obraz
© Materiały prasowe

Głosów: 5%

Media Player Classic Home Cinema to zyskujący coraz większą popularność, darmowy odtwarzacz plików audio i wideo dla systemów Windows. Projekt bazuje na oryginalnym "Media Player Classic". Jego twórcy chwalą się, że jest to najszybszy odtwarzacz multimedialny. Dostępny jest zarówno w wersji 64-, jak i 32-bitowej. Obsługuje napisy i posiada wbudowane kodeki.

6 / 12

6. Media Player Classic

Obraz
© Materiały prasowe

Głosów: 7%

Ten niewielki, funkcjonalny program służący do odtwarzania plików multimedialnych, choć dawno nie otrzymał żadnej aktualizacji, nadal zyskuje wasze uznanie. Obsługuje takie formaty jak DivX, XviD, H.264 oraz filmy VCD, SVCD czy DVD. Po zastosowaniu alternatywnych kodeków możliwe jest także odtwarzanie plików QuickTime i RealMedia. Aplikacja działa bardzo szybko, a dzięki zaawansowanej konfiguracji dostosujemy obraz i dźwięk odgrywanych multimediów. Możemy również ustawić szereg skrótów klawiaturowych i skonfigurować pilot zdalnego sterowania odtwarzaczem co znacznie uprości jego obsługę. Niektórych nadal przekonuje do siebie minimalistycznym wyglądem oraz możliwością odtwarzania uszkodzonych plików wideo.

7 / 12

5. SubEdit Player

Obraz
© Materiały prasowe

Głosów: 7%

To bardzo dobry odtwarzacz filmów i edytor napisów. Istnieje na rynku od 2000r., jednak od dłuższego czasu nie jest rozwijany - szkoda. Posiada wiele opcji, których nie znajdziemy w żadnym innym tego typu programie. Jest rozbudowywany zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i ergonomicznym. SubEdit Player wykorzystuje systemowego Media Player'a w wersji 6.4 lub nowszej. Dla wersji SubEdit bez CodeckPacka należy samodzielnie zainstalować kodeki. Program posiada liczne zaawansowane mechanizmy służące do poprawiania niezsynchronizowanych napisów. Obsługuje napisy w wielu formatach i pozwala na manipulowanie tekstem, np.: tworzenie, eksportowanie, importowanie, przesuwanie w czasie oraz wyszukiwanie.

8 / 12

4. VLC

Obraz
© Materiały prasowe

Głosów: 13%

Ten bezpłatny rozbudowany odtwarzacz multimedialny znalazł się tuż za podium. Umożliwia słuchanie muzyki oraz oglądanie materiałów wideo w różnych formatach takich jak MPEG-2, MPEG-4, H.264, DivX, MPEG-1, mp3, ogg, aac nadawanych także rozmaitymi protokołami podczas transmisji strumieniowej. To właśnie możliwość odtwarzania multimediów odbieranych za pomocą sieci LAN lub internetu jest jego domeną. Do odtwarzania większości formatów nie potrzebuje instalacji dodatkowych kodeków. Posiada zintegrowane kodeki HD (AES3, Dolby Digital Plus, TrueHD, Blu-Ray Linear PCM, Real Video 3.0 oraz 4.0, ...). Obsługuje formaty Raw Dirac oraz M2TS.

9 / 12

3. BESTplayer

Obraz
© Materiały prasowe

Głosów: 13%

Ten polski odtwarzacz filmów z napisami zajął 3 miejsce. Jest darmowy, automatycznie ściąga napisy dopasowane do odtwarzanego filmu i pozwala wyświetlać je w dowolnym miejscu na ekranie. Ponadto prezentuje okładkę i podstawowe informacje o filmie. Cały program mieści się w jednym pliku i nie wymaga instalacji. Niestety fani wodotrysków nie będą zadowoleni, gdyż interfejsu użytkownika nie da się urozmaicić za pomocą skórek. Jednak jak widać, spora część naszych użytkowników preferuje klasyczny, minimalistyczny wygląd. Warto wspomnieć także o tym, że program automatycznie sprawdza czy są dostępne aktualizacje.

10 / 12

2. Windows Media Player

Obraz
© Materiały prasowe

Głosów: 16%

Odtwarzacz plików multimedialnych Microsoftu zajął w naszym rankingu wysokie, bo drugie miejsce. Jest to podstawowy składnik dołączony do systemów Windows, który jak się okazało spełnia oczekiwania wielu z was. Zastanawiamy się tylko, czy tak mocna pozycja Windows Media Playera jest spowodowana lenistwem i brakiem chęci instalacji alternatywnego oprogramowania, czy też po prostu to świetny program. Warto dodać, że WMP można rozbudować za pomocą wtyczek, które rozszerzą możliwości programu np. o obsługę napisów.

11 / 12

1. ALLPlayer

Obraz
© Materiały prasowe

Głosów: 21%

To zwycięzca naszego rankingu. Nie bez przyczyny AllPlayer określany jest przez wielu jednym z najlepszych programów do odtwarzania filmów z napisami we wszelkich formatach multimedialnych (np. DIVX/AVI/MPG/MP3/RMVB...). Oczywiście program odtwarza także filmy DVD. Oferuje wiele usprawnień, takich jak chociażby automatyczne wypakowywanie filmów czy pobieranie napisów. Umożliwia także oglądanie filmów z serwisu iplex.

12 / 12

Inny odtwarzacz – jaki?

Obraz
© Thinkstockphotos

Co ciekawe aż 6 proc. z was korzysta na co dzień innego oprogramowania, niż to wybrane przez nas. Zastanawiamy się jakich programów zabrakło w naszym zestawieniu. Zachęcamy do pisania w komentarzach jakich innych odtwarzaczy filmów używacie.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (110)