Najlepszą przeglądarką na świecie jest...?

Najlepszą przeglądarką na świecie jest...?

Najlepszą przeglądarką na świecie jest...?
30.03.2011 16:08, aktualizacja: 22.09.2011 16:20

Z badań Microsoftu wynika, że, o dziwo, to właśnie przeglądarka Microsoftu, na systemie Microsoftu jest najbardziej Micro... tzn. energooszczędna.

*Z badań Microsoftu wynika, że, o dziwo, to właśnie przeglądarka Microsoftu, na systemie Microsoftu jest najbardziej Micro... tzn. energooszczędna. *

Oto dość niecodzienne badania firmy Microsoft - mianowicie sprawdzono, która przeglądarka internetowa jest najbardziej prądożerna, a która najmniej. Jakby ktoś nie wiedział, przeglądarka to oprogramowanie, a nie sprzęt. Nie przeszkodziło to jednak firmie z Redmond przeprowadzić badania na energooszczędność aplikacji. Jak zmierzono owy parametr?

Wzięto pięć notebooków z systemem Windows 7 o identycznej specyfikacji technicznej, na których zainstalowane były różne przeglądarki internetowe - Internet Explorer 9. Chrome 10, Firefox 4, Opera 11 oraz Safari 5. Następnie poddano je przeróżnym testom, wliczając w to graficzny benchmark Microsoftu - FishIE Tank.
Wyniki podano w watach oraz czasie pracy na baterii. Nie trzeba geniusza, aby zgadnąć, która przeglądarka okazała się najlepsza. Prawdopodobnie gdyby IE9 nie wygrał tej potyczki, badania nigdy nie ujrzałyby światła dziennego. I może byłoby lepiej?

Wyniki w tabelce poniżej:

Obraz
© Kliknij, aby powiększyć tabelę (fot. via Chip.pl)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (149)