Najlepiej oceniane soundbary 2.1 do 1,5 tys. zł – marzec 2023

Najlepiej oceniane soundbary 2.1 do 1,5 tys. zł – marzec 2023

Soundbar łączy niewielkie rozmiary z mocnym brzmieniem
Soundbar łączy niewielkie rozmiary z mocnym brzmieniem
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
08.03.2023 15:22

W wielu domach soundbary z powodzeniem zastąpiły tradycyjne kina domowe ze względu na małe rozmiary, wysoką jakość dźwięku, łatwą konfigurację i często bardziej przystępną cenę. Te wszystkie zalety sprawiły, że w ostatnich latach ten segment sprzętu RTV bardzo szybko się rozwinął. W naszym przeglądzie zaprezentujemy 3 najwyżej oceniane urządzenia w układzie 2.1 i cenie do 1,5 tys. zł.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Choć soundbary wyglądają niewinnie, to pod kompaktowymi obudowami często kryją się potężne możliwości i mocny dźwięk, który przenosi widza w samo centrum akcji. Tym razem zwracamy się w stronę urządzeń w układzie kanałów 2.1, a więc z dwoma głośnikami w belce i subwooferem. W niektórych przypadkach taki sprzęt może doskonale nagłośnić nawet dużych rozmiarów salon. W przedziale cenowym do 1,5 tys. zł można znaleźć wiele ciekawych propozycji, ale oczywiście najlepiej zwrócić uwagę na urządzenia, które są polecane przez użytkowników, zbierają wysokie oceny i pochlebne opinie.

Głęboki bas

Pierwsza z naszych propozycji to soundbar JBL Bar 2.1 DEEP BASS, który składa się z dwukanałowej belki i bezprzewodowego subwoofera. To oznacza, że głośnik niskotonowy nie wymaga połączenia z belką, żeby odtwarzać dźwięk z wybranego źródła. Dzięki dźwiękowi JBL Surround Sound oraz Dolby Digital można cieszyć się kinowymi wrażeniami z odsłuchu. Sprzęt imponuje zakresem częstotliwości, który wynosi od 40Hz do 20kHz. Całkowita moc zestawu to aż 300 W. Można nim sterować za pomocą przycisków na belce, pilota albo dedykowanej aplikacji do zainstalowania na smartfonie.

Pozory mylą

Soundbar Sony HT-X8600 wygląda niewinnie, ale jest jedną z ciekawszych propozycji, ponieważ subwoofer wbudowano w belkę, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca, a pozwala cieszyć się mocnym brzmieniem. Dzięki Vertical Surround Engine możliwa jest symulacja dźwięku w układzie kanałów 7.1.2. Oprócz tego znajdziecie tu Dolby Atmos i DTS:X, które zapewniają kinowe odczucia podczas oglądania filmów akcji lub grania na konsoli. Wirtualny dźwięk przestrzenny jest odtwarzany dzięki S-Force PRO Front Surround, który odpowiednio zarządza opóźnieniami i poziomami głośności.

Dla graczy i nie tylko

Ostatnie urządzenie to Samsung HW-B550EN o całkowitej mocy 410 W. W zestawie są belka i bezprzewodowy subwoofer z funkcją wzmocnienia basów. Dźwięk przestrzenny jest odtwarzany dzięki standardom Dolby Audio oraz DTS Virtual:X. Funkcja inteligentnego dźwięku sprawia, że parametry brzmienia zmieniają się w zależności od odtwarzanych treści. Soundbar na bieżąco analizuje ścieżki audio i dopasowuje do nich swoją pracę.

Można również wybrać jeden z trybów. Tryb gry z technologią Cross-Talk Cancellation pozwoli lepiej namierzyć pochodzenie dźwięku w grach, co jest ważne np. przy skradankach. W trybie nocnym soundbar wyraźnie odtwarza dialogi i spłaszcza basy, żeby nie obudzić domowników. Wzmocnienie dialogów przyda się np. podczas oglądania wiadomości. Opcjonalnie można zwiększyć liczbę kanałów, jeżeli kupicie zestaw dodatkowych głośników Samsung SWA-9200S.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie