Najładniejsze urządzenia świata 2011

Najładniejsze urządzenia świata 2011

Najładniejsze urządzenia świata 2011
Źródło zdjęć: © en.red-dot.org
10.08.2011 15:44, aktualizacja: 28.02.2017 11:19

Najładniejsze urządzenia świata 2011

"Red Dot design awards" to prestiżowa, międzynarodowa nagroda przyznawana producentom i projektantom różnych produktów. Co roku w konkursie tym ocenianych jest ponad 10 tysięcy zgłoszeń z ponad 50 krajów z całego świata. Prezentujemy sprzęty, które zdobyły nagrodę Red Dot the best of the best, stając się oficjalnie najpiękniejszymi urządzeniami na planecie w 2011 roku.

GB/GB/GB

1 / 12

Kategoria: komunikacja

Obraz
© en.red-dot.org

System do wideokonferencji EX 90
Producent: Cisco

Sprzęt do prowadzenia telekonferencji firmy Cisco oferuje obraz Full HD, posiada wbudowane głośniki stereo z subwooferem, szerokopasmowy mikrofon, możliwość wymiany danych z komputerami PC oraz pochylaną kamerę, która pozwala na pokazywanie rozmówcy dokumentów, leżących na stole. Cały system jest silnie zorientowany na użytkownika, wszystko zostało tak zaprojektowane, aby zapewnić jak największą wygodę obsługi. Po menu nie poruszamy się za pomocą pilota, ani dotykania ekranu monitora, ale z użyciem dołączonego, bardzo wygodnego i stylowego panelu dotykowego.

Uzasadnienie jury: System EX90 firmy Cisco znacząco upraszcza prowadzenie wideokonferencji w biurach oraz salach konferencyjnych. Interfejs użytkownika dostępny jest z poziomu panelu dotykowego, który pozwala na łatwą obsługę, bez zaśmiecania głównego ekranu ikonkami menu. Projekt systemu jest prosty, ale o bardzo wysokiej jakości, pozwala on użytkownikom na prezentowanie wykresów i koncentrowania się w pełni na prowadzonej rozmowie, nie będąc rozpraszanym przez technologię – jest to rozwiązanie, które czyni komunikację niewiarygodnie prostą.

2 / 12

Kategoria: komunikacja

Obraz
© en.red-dot.org

Telefon HTC EVO 4G
Producent: HTC

Smartfon HTC otrzymał nagrodę za minimalistyczny projekt obudowy, który pozwala użytkownikowi skupić się na bogatych funkcjach multimedialnych urządzenia. Telefon, jak sama nazwa wskazuje, może pracować w sieciach 4G, które pozwalają nawet na strumieniowe przesyłanie filmów w wysokiej rozdzielczości. 4,3 – calowy ekran pozwala oglądać materiały wideo w jakości HD, do tego urządzenie z tylu obudowy ma wysuwaną stopkę, która umożliwia postawienie telefonu płaskiej powierzchni i oglądanie filmów bez konieczności trzymania sprzętu w rękach.

Uzasadnienie jury: EVO 4G od HTC jest smartfonem, którego głównym atutem jest mobilna rozrywka oraz wideo na żywo. Przód urządzenia ma prosty design, a ekran zapewnia niewiarygodne wrażenia z oglądania filmów. Dodatkowo, smartfon można podłączyć do telewizora przez dołączone złącze HDMI. Innym charakterystycznym elementem telefonu jest umieszczony z tyłu obudowy obiektyw 8-megapikselowego aparatu, który wygląda niczym ognisty krąg.

3 / 12

Kategoria: komunikacja

Obraz
© en.red-dot.org

iPhone 4
Producent: Apple

iPhone 4 został posiada bardzo cienką obudowę, która została wykonana z najwyższej jakości materiałów. Przód i tył telefonu pokryte zostały szkłem, z którego wykonuje się również szyby superszybkich pociągów. Jednocześnie boki telefonu pokrywa bardzo twarda stal nierdzewna. Wszystko to sprawia, że telefon jest niezwykle wytrzymały. Wraz z nowym iPhonem otrzymujemy również bardzo dobry system operacyjny oraz największy na świecie sklep z aplikacjami. Można się zgadzać, bądź nie z polityką Apple, ale chyba każdy przyzna, że nagroda za design dla tego telefonu jest jak najbardziej zasłużona.

Uzasadnienie jury: iPhone 4 stanowi największy skok technologiczny od czasu wprowadzenia przez Apple pierwszego iPhone'a. Bryła wyróżnia się genialnym ekranem o wysokiej rozdzielczości i z tylnym podświetleniem LED. Nic nie rozprasza użytkownika. Telefon działa idealnie i jest niezwykle intuicyjny, bez względu na to, czy prowadzisz wideokonferencję, używasz kamer przedniej i tylnej do robienia zdjęć, kręcenia wideo lub przełączasz się między aplikacjami. Zdaniem jury, sukces wybiegających w przyszłość produktów Apple opiera się na prostej zasadzie: nadzwyczajnie proste, po prostu nadzwyczajne.

4 / 12

Kategoria: komunikacja

Obraz
© en.red-dot.org

Panel ze złączami TA Sky Design
Producent: KOMTECH Kommunikationstechnik

Ten panel ze złączami, które umożliwiają podłączenie wszelkich urządzeń niezbędnych do prowadzenia wideokonferencji pokazuje w jaki sposób można prosto i elegancko rozwiązać typowy problem. Złącza panelu można dobrać do potrzeb danego biura lub Sali konferencyjnej, urządzenia chowane jest w stole, a porty ukryte są pod pokrywą otwieraną przez magnetyczny zatrzask. Eleganckie, proste i pasujące niemal do każdego wnętrza rozwiązanie.

Uzasadnienie jury: TA Sky Design firmy KOMTECH pokazuje jak można rozwiązać klasyczny problem projektowy w biurach i salach konferencyjnych przez prosto wyglądające pudełko, umieszczane w blacie stołu, które można dostosować przez dodawanie różnorodnych złączy. Otwieranie i zamykanie pokrywy jest bardzo proste. Panel dostępny jest w uniwersalnych kolorach - dobrze przemyślany projekt o wysokiej jakości.

5 / 12

Kategoria: komputery

Obraz
© en.red-dot.org

13'' MacBook Air
Producent: Apple

Apple postawiło kolejny krok na drodze do stworzenia prawdziwie przenośnych i jednocześnie wydajnych komputerów. 13-calowy MacBook Air zapewnia bardzo dobry współczynnik wagi i rozmiarów do wydajności laptopa. W komputerze zastosowano dyski SSD, które są lżejsze i do 90% mniejsze od klasycznych dysków twardych. Do tego ten nowy rodzaj dysków twardych jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne, co dodatkowo zwiększa wytrzymałość tego solidnie wykonanego laptopa i sprawia, że można bez obaw korzystać z niego w podróży. Jednocześnie, zastosowanie mniejszych dysków pozwoliło zaoszczędzić miejsce w obudowie i przeznaczyć je na pojemniejszą baterię, dzięki czemu 13’’ MacBook Air wytrzyma do 7 godz. ciągłej pracy. Skupiając się na wyglądzie tego komputera, nie można zapomnieć o dużym i miłym w dotyku, szklanym touchpadzie.

Uzasadnienie jury: Mniejszy, lżejszy i cichszy. MacBook Air został sprowadzony do tego co niezbędne w laptopie i zaprojektowany, by zapewnić maksymalną efektywność. Jest to wynik wszystkich doświadczeń, jakie zdobyło Apple projektując notebooki, telefony i tablety. Obudowa komputera wykonana jest z pojedynczego bloku aluminium i posiada szklany touchpad, obsługujący multitouch. Wyposażony w technologię dysków SSD, MacBook Air może być wykorzystywany zawsze i wszędzie - prawdziwie mobilny i pełny produkt.

6 / 12

Kategoria: komputery

Obraz
© en.red-dot.org

Dysk zewnętrzny Freecom Mobile Drive CLS
Producent: Freecom

Niemal w płynny sposób przeszliśmy od archiwizowania danych na płytach CD, potem DVD do gromadzenia ich na zewnętrznych dyskach twardych. Freecom Mobile Drive CLS to kolejny krok w archiwizacji naszych zbiorów zdjęć, dokumentów czy filmów. Produkt inspirowany jest kasetami magnetofonowymi, które można nagrać, opisać i postawić na półce. Do dysków dołączane są naklejki w 8 kolorach, które pozwalają wygodnie i przejrzyście opisać zawartość każdego dysku. Dodatkowo dostajemy 3-portowy HUB USB, dzięki czemu możemy jednocześnie podłączyć do komputera dyski z filmami, muzyką i dokumentami.

Uzasadnienie jury: Zbierz, opisz i przechowaj - ta idea oraz wysoka jakość wykonania dysków Freecom Mobile Drive CLS przekonała jury. Dyski pozwalają użytkownikom na łatwe sortowanie i katalogowanie danych, materiałów wideo, zdjęć i muzyki na wielu dyskach, jednocześnie mając wszystko pod kontrolą. Dane, które w innym wypadku byłyby rozproszone na różnych nośnikach, mogą teraz być porządnie zorganizowane. Świetny pomysł, który dodatkowo nawiązuje do starych kolekcji kaset magnetofonowych i wideo.

7 / 12

Kategoria: komputery

Obraz
© en.red-dot.org

Mysz Microsoft Arc Touch
Producent: Microsoft

Gdyby ktoś mnie zapytał jaka myszka jest najbardziej „designerska”, z pewnością wymieniłbym Microsoft Arc Touch. Ta bezprzewodowa mysz podczas pracy wygięta jest w kształt łuku, ale gdy chcemy ją przenieść wystarczy prosty ruch, aby spłaszczyć urządzenie. Dodatkowo zamiast klasycznej rolki, Microsoft zastosował niewielki panel dotykowy. Wszystko to w matowej czerni z aluminiowym akcentem - piękne i użyteczne.

Uzasadnienie jury: Mysz Microsoft Arc Touch oferuje oszczędność miejsca i wygodę przy przenoszeniu. Mysz posiada ukryty mechanizm, który pozwala na jej spłaszczenie, co ułatwia przenoszenie i eleganckie rozłożenie w formę łuku, gdy chcemy pracować. Dobrze leży w ręce i oferuje dużą precyzję. Leżąc na stole, w rozłożonej formie, mysz wygląda niemal jak rzeźbiony łuk.

8 / 12

Kategoria: komputery

Obraz
© en.red-dot.org

Slide - stojak dla iPada
Producent: Just Mobile

Ten gadżet zasłużył na wyróżnienie ze względu na prosty, ale niezwykle funkcjonalny design. Stojak na iPada wykonany jest z jednego bloku aluminium. W tubie na spodzie schowany jest gumowy walec, który podkłada się pod tablet – powoduje to, że iPad nie tylko się nie ześlizgnie z podstawki, ale można go ustawić pod dowolnym kątem w pionie lub poziomie.

Uzasadnienie jury: To co na pierwszy rzut oka wygląda na gładzik wykonany z pojedynczego bloku aluminium, okazuje się być uniwersalną podstawką pod iPada. Slide posiada prosty, gumowy walec, który zapewnia stabilne podparcie i utrzymuje iPada w ustalonej pozycji, zarówno pionowej jak i poziomej oraz pod dowolnym kątem. Gdy nie używamy stojaka, walec można schować w podstawce. Czysty, prosty design przekonał jury swoją niewiarygodną użytecznością.

9 / 12

Kategoria: technologia rozrywkowa

Obraz
© en.red-dot.org

Apple TV
Producent: Apple

Apple TV to multimedialne centrum, które po podłączeniu do telewizora umożliwia przesyłanie obrazu z domowych komputerów PC lub z internetu. Urządzenie wyposażone jest w port HDMI oraz WiFi. Wystarczy tylko podłączyć Apple TV do telewizora i do gniazdka, aby móc oglądać na dużym ekranie filmy zapisane w komputerze lub treści udostępniane przez internet. Nowy Apple TV jest 80% mniejszy niż jego poprzednia wersja, a elegancka czarna obudowa powoduje, że idealnie pasuje on do obudowy większości telewizorów.

Uzasadnienie jury: Apple TV został całkowicie przeprojektowany. Dzięki eleganckiej czerni, idealnie wtapia się w otoczenie, gdy umieścimy go obok telewizora, lub na półce, dla zaoszczędzenia miejsca. Urządzenie jest bardzo małe, ciche i efektywne – zarówno przy przesyłaniu audio, jak i wideo. Apple TV pozwala na przesyłanie do telewizora filmów, programów telewizyjnych, zdjęć i materiałów wideo bezpośrednio z internetu lub komputera. Urządzenie wystarczy podłączyć do prądu i połączyć kablem HDMI z telewizorem.

10 / 12

Kategoria: technologia rozrywkowa

Obraz
© en.red-dot.org

Półka HORIZONTAL 51
Producent: finite elemente

Ta półka to chyba jednej z bardziej funkcjonalnych mebli dla fana produktów Apple. Posiada wbudowane gniazdo do podłączenia iPada lub iPhone’a oraz głośniki, które pozwolą na słuchanie muzyki z odtwarzacza. Dodatkowo znajdziemy tu wbudowany wzmacniacz oraz procesor dźwięku. Nie masz iPhone'a lub iPoda? Nic nie szkodzi, półka posiada również interfejsy, umożliwiające połączenie z telewizorem, telefonem, smartfonem, komputerem lub odtwarzaczem MP3. Mało? Proszę bardzo – grająca półka może również naładować twojego iPhone’a lub iPoda oraz posiada dołączonego pilota zdalnego sterowania.

Uzasadnienie jury: Elegancka półka okazuje się być kompletnym systemem dźwiękowym z wbudowaną stacją dokującą dla iPada lub iPhone'a oraz portem USB do podłączenia innych urządzeń, które możemy na niej położyć. Wysokiej jakości element wyposażenia pokoju, który jednocześnie jest genialnym systemem nagłośnieniowym. Półka dźwiękowa dostępna jest w różnych kolorach.

11 / 12

Kategoria: technologia rozrywkowa

Obraz
© en.red-dot.org

Mini projektor QPT-231
Producent: Qisda

Ten mini projektor charakteryzuje się przede wszystkim bardzo małą wagą – jedynie 250 g. Wszystko w tym projekcie zostało dokładnie przemyślane, aluminiowa obudowa pomaga zredukować hałas i temperaturę urządzenia. Projektor uruchamiany jest za pomocą przycisku dotykowego, a całe sterowanie sprowadzono do niewielkiego panelu. Dodatkowo, QPT-231 może być zasilany z baterii, którą można wyjąć i podładować. Bateria zapewnia 3,5 godz. pracy i pozwala na wyświetlanie obrazu o jasności 100 lumenów przy maksymalnej odległości od ekranu wynoszącej 1,27 m. Oczywiście nie zabrakło tu również całej gamy złączy, które pozwolą podłączyć projektor do komputera, czy telefonu.

Uzasadnienie jury: Niewiele większy od dysku twardego komputera, przenośny projektor firmy Qisda stanowi eleganckie pudełko, które umiejętnie łączy panel sterujący z soczewką. Projektor przekonuje do siebie prostotą i łatwością użycia. Efektywny design sprawia, że te cechy są wyróżnione.

12 / 12

Kategoria: technologia rozrywkowa

Obraz
© en.red-dot.org

VideoWave Entertainment System
Producent: Bose

Ten nietypowy zestaw kina domowego w ogóle nie przypomina swoich konkurentów. W produkcie Bose, ekran telewizyjny HD i system głośnikowy zostały zamknięte w jednej obudowie. Multimedia dostarczane są przez podłączenie urządzeń, z których chcemy odtwarzać do stylowego kontrolera, który nie tylko zawiera wszystkie niezbędne złącza, ale również stanowi stację dokującą dla iPoda/iPhone’a. System pozwala na podłączenie do 5 różnych źródeł dźwięku i obrazu.

Uzasadnienie jury: Bose VideoWave Entertainment System zafascynował jury oferując kinową jakość dźwięku. Nie ma tu żadnych oddzielnych głośników, subwoofera, ani irytujących kabli. Obraz i dźwięk zostały zintegrowane w jednej obudowie z ekranem HD o krystalicznie czystym obrazie oraz potężnym systemem dźwiękowym. Do zewnętrznej konsoli możemy podłączyć takie urządzenia, jak odtwarzacz blu-ray, konsolę do gier, czy iPoda i wygodnie nimi sterować za pomocą pilota.

Grzegorz Barnik

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)