Najgłupsze aplikacje rozpoczynają wojnę

Najgłupsze aplikacje rozpoczynają wojnę

18.02.2009 16:03

Dwie firmy znane ze sprzedaży w App Store najgłupszych
aplikacji rozpoczęły prawdziwy konflikt. Chodzi o spółkę Air-O-Matic,
producenta Pull My Finger i InfoMedia, autora popularnego wśród
użytkowników iPhone’ów programu naśladującego puszczanie bąków (iFart
Mobile)

Dwie firmy znane ze sprzedaży w App Store najgłupszych aplikacji rozpoczęły prawdziwy konflikt. Chodzi o spółkę Air-O-Matic, producenta Pull My Finger i InfoMedia, autora popularnego wśród użytkowników iPhone’ów programu naśladującego puszczanie bąków (iFart Mobile). Poszło, jak zwykle w takich wypadkach, o pieniądze.

Air-O-Matic złożył zażalenie do Apple, w którym oskarża swojego konkurenta o nieczystą grę i zniechęcanie użytkowników iPhone’ów do kupowania Pull My Finger. Zdaniem dewelopera, InfoMedia rozsyła spam, w którym zachęca do bojkotowania aplikacji Air-O-Matic. Konkurent twórcy Pull My Finger podobno stoi też za niepochlebnymi recenzjami, które można znaleźć w App Store pod programami Air-O-Matic.

Dlatego ten ostatni domaga się zadośćuczynienia w wysokości – uwaga – 50 tysięcy dolarów za poniesione szkody. A także przeprosin ze strony InfoMedia. Serwis Ars Technica donosi, że zmęczony skargami i protestami konkurent Air-O-Matic złożył do sądu pozew. Jaki będzie wynik sporu między producentami najgłupszych aplikacji w App Store – być może dowiemy się niebawem. Jedno jest pewne, są siebie warci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)