Najdziwniejsze przypadki utraty danych 2009

Najdziwniejsze przypadki utraty danych 2009

Najdziwniejsze przypadki utraty danych 2009
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
14.12.2009 13:18, aktualizacja: 06.03.2017 13:14

Najdziwniejsze przypadki utraty danych 2009

Po powrocie z jednej z wypraw pewien znany podróżnik przypadkowo skasował wszystkie zdjęcia zapisane na karcie SD. Strata okazała się tym większa, iż na karcie znalazła się zapierająca dech w piersiach fotografia napotkanego turysty, którą podróżnik obiecał przesłać na jego e-mail po powrocie z wyprawy. Zdjęcie ostatecznie dotarło do spotkanego turysty.

1 / 9

9. Gra w kotka i… dysk HDD

Obraz
© Jupiterimages

Pupil jednej z amerykańskich rodzin postanowił zabawić się w kotka i myszkę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby "myszką" nie okazał się podpięty do gniazdka kabel z podłączonego do komputera dysku zewnętrznego HDD, na którym znajdowały się wszystkie cyfrowe wspomnienia i dokumenty rodzinne. Choć kot przeżył zwarcie, to zabawa zakończyła się utratą wszystkich danych. Po konsultacjach rodzina oddała dysk w ręce specjalistów, którzy uratowali nie tylko utracone pliki, ale też miłość do domowego pupila.

2 / 9

8. Uwaga! Nisko latające laptopy

Obraz
© Jupiterimages

Osoby pracujące w biurach powinny patrzeć nie tylko pod nogi, ale też nad siebie. W jednej z firm specjaliści zauważyli spadający z drugiego piętra laptop, zrzucony przypadkiem lub w wyniku zdenerwowania jednego z pracowników. Dane udało się odzyskać dopiero w drugim z wybranych przez firmę laboratoriów.

3 / 9

7. To ptak? To samolot? Nie, to komputer!

Obraz
© Jupiterimages

Po przejechaniu kilkuset metrów i gwałtownym hamowaniu przed światłami, pewien biznesmen zauważył przelatujący nad dachem jego limuzyny niezidentyfikowany obiekt. Po oględzinach leżącej przed maską auta "ofiary" okazało się, że była to torba z laptopem, którą zostawił na dachu spiesząc się na kolejne z zaplanowanych spotkań. Zgodnie z przewidywaniami właściciela, po upadku komputer uległ niemal kompletnemu zniszczeniu, rozpadając się na kilka części. Przesłany do laboratorium Kroll Ontrack dysk laptopa został poskładany przez specjalistów, a wszystkie dane biznesowe zostały odzyskane.

4 / 9

6. Lewy prosty

Obraz
© Jupiterimages

Jak okazało się w pewnej z firm, serwerownia może służyć także jako ring bokserski. Podczas bójki dwóch kolegów z pracy, jeden z serwerów spadł na ziemię i roztrzaskał się. Choć panowie od razu zapomnieli o przyczynie kłótni, część danych została utracona. Dane udało się przywrócić, przyjaźni...

5 / 9

5. Paparazzi tym razem ofiarą

Obraz
© Jupiterimages

Pewien fotoreporter, który po ukończeniu zdjęć wracał do redakcji swoim starym skuterem stracił wszystkie fotografie, gdy koszyk zamontowany na tylnym siedzeniu poluzował się, spadł i roztrzaskał wraz z umieszczonym w nim aparatem fotograficznym. Dzięki szybkiej reakcji ekspertów zdjęcia, które udało się odzyskać, trafiły do najnowszego numeru magazynu, a fotoreporter nie został zwolniony.

6 / 9

4. Niestrawny obiad

Obraz
© Jupiterimages

Pies pewnej rodziny postanowił spożyć rozmrażany na obiad gulasz. Rozstrojony żołądek domowego pupila nie wytrzymał jednak "obciążenia" i pies zwrócił cały posiłek na… dysk domowego komputera, który właśnie wymieniał jego właściciel. Nieszczęśliwie, treść żołądka uszkodziła dysk, uniemożliwiając tym samym dostęp do cennych archiwów domowych.

7 / 9

3. Zaklinacz koni

Obraz
© Jupiterimages

Wyścigi konne mogą być groźne nie tylko dla ludzi, lecz także dla danych. Podczas jednego z nich jeździec z zamontowaną na swoim toczku kamerą upadł. Choć toczek spełnił swoje zadanie i ochronił głowę dżokeja, kamera nie przetrwała upadku i roztrzaskała się wraz z kartą pamięci, na której znajdował się zapis gonitwy. Zapis wyścigu odzyskano dopiero za trzecim razem, gdy sprawą zajęli się eksperci Kroll Ontrack.

8 / 9

2. Dysk jak Titanic

Obraz
© Kroll Ontrack

Dysk twardy wypadł ze statku, opadając niemal 60 metrów na dno oceanu. Ku rozpaczy właścicieli początkowe poszukiwania nie przyniosły rezultatu i dysk został odnaleziony dopiero po sześciu miesiącach. Choć na nośniku zdążyło się już zadomowić całkiem sporo krabów i glonów, w specjalnej komorze laminarnej znajdującej się w laboratorium Kroll Ontrack specjaliści odzyskali aż 99 proc. zapisanych na dysku danych.

9 / 9

1. Detektywi na tropie

Obraz
© Jupiterimages

Detektywi, którzy podczas akcji zatrzymania przestępcy wtargnęli do mieszkania, w którym ukrywał się złodziej spotkali się z nietypową sytuacją. Spanikowany oszust, na którego laptopie znajdowały się obciążającego go dane, wyrzucił swój laptop przez okno licząc na to, że upadek z dwunastego piętra skutecznie wykasuje najważniejsze dowody. Sprawa trafiła do informatyków śledczych. Dowody zostały przekazane do sądu.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)