Najdziwniejsze japońskie wynalazki

Najdziwniejsze japońskie wynalazki

Najdziwniejsze japońskie wynalazki
08.07.2011 13:22, aktualizacja: 28.02.2017 11:18

None

Nie pytajcie, po co Japończycy to wymyślili. Z całą pewnością jest to naród, który jeszcze nie raz nas zadziwi swoją pomysłowością, ale także... niezrozumiałym poczuciem humoru. Zapraszamy do obejrzenia galerii najdziwniejszych wynalazków, jakie udało nam się odszukać w odmętach internetu.

Szalik z sutkami? Czemu nie. Jednak sądzimy, że większą przyjemność sprawiłby panom, aniżeli paniom.

1 / 15

Poduszka o miłych kształtach

Obraz

Kolejny wynalazek dla panów. Ileż przyjemniej ucina się popołudniową drzemkę, kiedy możemy oprzeć swe strudzone lico na cudownych kobiecych udach!

2 / 15

Krawat Jamesa Bonda

Obraz

Nawet najlepszy szpieg Jej Królewskiej Mości nie powstydziłby się krawatu z takim ekwipunkiem!

3 / 15

Napój mleczno-piwny?

Obraz

Wzmacniamy kości, a zarazem filtrujemy nerki. Cóż może być niezdrowego w takim napoju?

4 / 15

Parasol-namiot

Obraz

Zacinający deszcz nam niestraszny. Pod naszym topikiem mamy przyjemną, suchą aurę. Gorzej może być z widocznością, z powodu braku wycieraczek w komplecie.

5 / 15

Butelka z podwójnym gwintem

Obraz

Po co wlewać do jednej szklanki, skoro można od razu do dwóch? Przecież zawsze możemy przekręcić gwint pod odpowiednim kątem i nalewać znowu tylko do jednego naczynia.

6 / 15

Podpora dla zmęczonych

Obraz

Często podróżujesz komunikacją miejską? Koniecznie musisz wyposażyć się w sprzęt, który sprawi, że nie będziesz potrzebować miejsca siedzącego dla ucięcia sobie małej tramwajowo-autobusowej drzemki.

7 / 15

Parasol z podbierakiem

Obraz

Na ten deszczowy i jednocześnie parny początek lata - wynalazek idealny. Parasol osłoni was przed ulewą, a jednocześnie dostarczy chłodnej wody dla odświeżenia.

8 / 15

Ramię faceta

Obraz

Jeśli brakuje Ci męskiego towarzystwa podczas zasypiania - to coś dla Ciebie. Silne męskie ramię i twardy męski tors dadzą Ci poczucie bezpieczeństwa.

9 / 15

Męski biustonosz

Obraz

W końcu niektórzy mężczyźni mogą pochwalić się klatką piersiową, na którą z powodzeniem można by założyć stanik z miseczką B... To, co różni tę bieliznę od damskich biustonoszy, to rozmiary obwodów: mogą osiągać nawet 150cm.

10 / 15

Teleskopowe kapcie

Obraz

Często muchy i inne insekty siadają w miejscach niedostępnych dla naszych rąk i - jak na złość - latają pod samym sufitem. Japończycy i na to wymyślili doskonały sposób: teleskopowe kapcie.

11 / 15

Woda dietetyczna

Obraz

Jak wiadomo - nic nie tuczy tak, jak woda. Każdy szanujący się dietetyk odradzi Wam jej picie i zaproponuje zdrową wodę dietetyczną. Żadna zbędna kaloria nie przedostanie się do Waszego organizmu!

12 / 15

Okulary z lejkami

Obraz

Wynalazek nie pasujący do kategorii, gdyż wraz z całą redakcją uznaliśmy, że jest naprawdę przydatny. Ileż to razy nie mogliśmy trafić kroplą do oka? Pytanie tylko, ile trwa zanim spłynie do niego kropla, którą umieścimy na ściance lejka...

13 / 15

Tuba z masłem

Obraz

Po co brudzić niepotrzebnie nóż i natłuszczać wszystko wokół, kiedy masło na kanapkę możemy po prostu... wycisnąć. Genialny pomysł: 10/10.

14 / 15

Słuchawki z uszami

Obraz

Jeśli Wasze dziecko chodzi w uszatych słuchawkach, to wiedzcie, że coś się dzieje!

15 / 15

Kask z przyssawką

Obraz

Na koniec perełka w naszym zestawieniu: kask do spania w komunikacji miejskiej! W komplecie z podpórką pod brodę spowoduje, że już nigdy nie będziemy musieli przeżywać koszmaru podróży z pełną, nieuśpioną świadomością.

Jacek Górski

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)