Najdroższy telewizor w historii polskiego rynku. Nawet sportowe Porsche jest tańsze

Najdroższy telewizor w historii polskiego rynku. Nawet sportowe Porsche jest tańsze

Najdroższy telewizor w historii polskiego rynku. Nawet sportowe Porsche jest tańsze
Źródło zdjęć: © mat. prasowy
09.07.2015 22:56

Jeśli wygrasz w kumulacji LOTTO, mamy dla ciebie propozycję na co wydać pieniądze. Na polskie półki sklepowe trafił właśnie najdroższy telewizor w historii. Poznajcie LG 105UC9V. Taniej niż ten telewizor można kupić np. Porsche Boxter S (około 300 tys. zł) albo Porsche Cayman S (około 320 tys. zł). Co zatem wybrać? Sportowy samochód, czy może jednak telewizor?

Co w sobie skrywa? Według LG urządzenie zostało wyposażone w "wyjątkowy ekran" oraz system dźwiękowy firmy Harman/Kardon, przez co jego wartość wzrasta dwukrotnie w stosunku do najbardziej zaawansowanych telewizorów innych producentów. Model 105UC9. ma też ponoć stworzyć "zupełnie nowe możliwości w zakresie domowej rozrywki."

Producent chwali się, że telewizor wyświetlając ostre kolory i posiadając wyjątkowo dużą głębię obrazu, dodatkowo wspomaganą przestrzennym dźwiękiem przeniesie widza do "ultra realistycznego świata wrażeń". Brzmi obiecująco niemal jak każda reklama.

Sprzęt jest gigantycznych rozmiarów. Ma 105-calowy ekran, którego rozdzielczość wynosi ponad 1. milionów pikseli. Proporcje obrazu to kinowe 21 : 9, a do tego zagęszczenie pikseli na poziomie 5120 x 2160. Taka specyfikacja sprawia, że otrzymujemy urządzenie niemal pięciokrotnie większe niż standardowe telewizory Full HD.

Co więcej, najdroższy telewizor w historii polskiego rynku pozwala na oglądanie filmów w 3D, ale to jakby żadna nowość - potrafią to telewizory za 150. zł. Jest to możliwe dzięki technologii Film Patterned Retarder (FPR), która w połączeniu z wysoką rozdzielczością (materiały 3D w wersjach HD, SD i Full HD także są upscalowane) ma nam zagwarantować ponoć wyjątkowe, kinowe przeżycia.
Panel IPS 4. oraz zakrzywienie ekranu, sprawiają, że obraz niemalże otacza widza. Ponadto, technologia True 4K Engine Pro eliminuje wszelkie zakłócenia wizualne, podnosząc materiały niższej rozdzielczości aż do 5K.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

A co z dźwiękiem? Tutaj możemy liczyć na moc sięgającą aż 10. W. LG 105UC9V posiada również technologię ULTRA Surround. A to wszystko dzięki 7.2 - kanałowym głośnikom, które wydobywają z siebie intensywny dźwięk. Z kolei autorska platforma Smart+TV oraz system webOS sprawia, że obsługa telewizora jest intuicyjna i prosta.
Co ciekawe, w Polsce dostępne są tylko dwie sztuki. Jeden z nich stoi w sklepie Saturn w CH Arkadia w Warszawie, natomiast drugi w Media Markt w Alei Krakowskiej. Można go oczywiście podziwiać, ale także kupić. Wartość telewizora? 350 tys. zł. Oczywiście dla przeciętnego Kowalskiego taka kwota może się okazać zaporowa. Dlatego postanowiliśmy spojrzeć na to z innej perspektywy i sprawdzić co moglibyśmy kupić za równowartość najdroższego telewizora w Polsce. _ Zobaczcie jak można inaczej zainwestować 350 tys. zł. _

_ Propozycja nr 1 _

  1. smartfonów LG G4 dla całej rodziny tej bliższej i dalszej _ Propozycja nr 2 _
  2. miesięcy przejazdów korzystając z normalnych biletów miesięcznych w Warszawie, czyli przez 265 lat nie złapie nas kontroler biletów _ Propozycja nr 3 _
  3. przejazdy Pendolino na trasie Warszawa-Gdańsk przy zakupie biletu za 49 zł _ Propozycja nr 4 _
  4. kg jabłek przy średniej cenie 3,07 zł/kg _ Propozycja nr 5 _
  5. par butów Louis Vuitton - zakładając że jedna para butów średnio kosztuje około 6000 zł. _ Propozycja nr 6 _
  6. cheeseburgerów przez 239 lat _ Propozycja nr 7 _
  7. standardowych koszulek przy średniej cenie około 50 zł _ Propozycja nr 8 _
  8. smartfonów iPhone 6 w wersji 16 GB _ Propozycja nr 9 _ Nowiutkie Porsche Boxter S lub Cayman S, przy czym zostanie nam jeszcze na ubezpieczenie, paliwo i parę innych przyjemności.

_ Źródło: WP / LG _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)