Nagrody przyznane! Najlepsza lustrzanka profesjonalna to...

Nagrody przyznane! Najlepsza lustrzanka profesjonalna to...

Nagrody przyznane! Najlepsza lustrzanka profesjonalna to...
Źródło zdjęć: © Nikon
17.08.2009 12:37, aktualizacja: 17.08.2009 13:27

Flagowa lustrzanka cyfrowa Nikon D3X - wyposażona w matrycę formatu FX o rozdzielczości 24,4 mln pikseli - została wyróżniona prestiżową nagrodą stowarzyszenia EISA (European Imaging and Sound Association) w kategorii Europejski Aparat Profesjonalny.

„Model D3. powstał z myślą o połączeniu wysokiej rozdzielczości z szybkim reagowaniem na polecenia użytkownika, udostępniając tym samym nową jakość na rynku fotograficznym. Cieszymy się z faktu, że ten najbardziej zaawansowany aparat formatu FX w ofercie Nikona spotyka się z tak dużym uznaniem, czego dowodem jest przyznanie kolejnego już prestiżowego wyróżnienia, jakim jest nagroda EISA.” - powiedział Robert Cristina, kierownik ds. produktów profesjonalnych w firmie Nikon Europe.

Jury w następujący sposób komentuje swój wybór:

„Dzięki ultrawysokiej rozdzielczości wynoszącej 24,4 mln pikseli i pełnoklatkowej matrycy model Nikon D3. jest wymarzoną propozycją dla zawodowych fotografów, którzy łączą pracę w warunkach studyjnych z plenerowym uwiecznianiem szybko poruszających się obiektów. Lustrzanka D3X zapewnia jakość obrazu uzyskiwaną dotąd tylko przez aparaty średnioformatowe wyposażone w cyfrowy tor obróbki sygnału, cechując się jednocześnie znacznie szybszym działaniem autofokusa i możliwością wykonywania zdjęć seryjnych. Pozwala ponadto fotografować z czułością do ISO 6400 przy zachowaniu znakomitego poziomu jakości obrazu. Bogactwo funkcji dostępnych w modelu D3X sprawia, że jest to nowoczesny aparat profesjonalny najwyższej klasy, który zapewnia pełną kontrolę nad zdjęciem - od momentu kompozycji ujęcia w wizjerze aż po zapisanie gotowego do użycia pliku cyfrowego”.

Obraz
© Nikin D3X (fot. Nikon)

Co roku Europejskie Stowarzyszenie Technik Audiowizualnych nominuje najlepsze produkty spośród wszystkich, które zadebiutowały na europejskim rynku audio-wizualnym w ciągu ostatnich 1. miesięcy. Przy wyróżnieniu brane są pod uwagę przede wszystkim takie parametry produktu, jak wysoka jakość, nowatorstwo, zaawansowana technologia, a także atrakcyjne wzornictwo, ergonomia czy opłacalność zakupu. Nagrody przyznaje jury składające się z przedstawicieli ponad 50 popularnych czasopism zajmujących się tematyką fotografii, sprzętu audio i wideo, kina domowego oraz przenośnych urządzeń elektronicznych, z 20 krajów europejskich.

Zdobycie tytułu Europejskiego Aparatu Profesjonalnego Sezonu 2008-2009 jest kolejnym tegorocznym sukcesem modelu D3X. Aparat otrzymał także nagrodę stowarzyszenia TIPA (Technical Image Press Association) w kategorii „Najlepsza Lustrzanka Cyfrowa dla Zawodowców”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (147)