Nadchodzi Windows Mobile 7

Nadchodzi Windows Mobile 7

Nadchodzi Windows Mobile 7
23.06.2008 10:30, aktualizacja: 23.06.2008 11:10

W potoku informacji na temat wyników sprzedaży Windows Visty i coraz pewniejszych danych dotyczących premiery kolejnego systemu Microsoftu, zapomniano o Windows Mobile 7. Tymczasem okazuje się, że system ten może zadebiutować szybciej, niż ktokolwiek mógł przypuszczać...

Obraz

Co najmniej jeden producent urządzeń przenośnych stwierdził, że Windows Mobile 7 będzie sprzedawany już w... pierwszym kwartale przyszłego roku. Oznaczałoby to, że Microsoft przygotuje system operacyjny jeszcze przed końcem bieżącego roku. Producenci sprzętu muszą bowiem mieć czas na jego przetestowanie i zgłoszenie uwag oraz zainstalowanie nowego OS-u.

Z dotychczasowych przecieków na temat nowego systemu można dowiedzieć się, że ma on obsługiwać ekrany wielodotykowe oraz rozpoznawać gesty, za pomocą których można będzie sterować urządzeniem. System ma również mieć zaimplementowane mechanizmy ułatwiające korzystanie z usługi Windows Live.

Dotychczas Microsoft mówił, że Windows Mobile 7 ukaże się w 2009 roku. Ostatnio jednak przedstawiciel firmy HTC oświadczył, że w ostatnim kwartale bieżącego roku jego przedsiębiorstwo zaoferuje urządzenie wyposażone w platformę Android, a w I kwartale roku przyszłego - w Windows Mobile 7.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)