Nadchodzi HTC One X+

Nadchodzi HTC One X+

Nadchodzi HTC One X+
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.08.2012 14:25

Najpierw pojawiły się plotki dotyczące One X+ dla rynku amerykańskiego, teraz wygląda na to, że telefon trafi również do Europy. Różnic wiele nie ma - nowsze oprogramowanie i jeszcze szybszy procesor.

W przypadku mieszkańców USA, nowa wersja HTC One X przynieść miała przede wszystkim 4 rdzenie zaszyte w chipsecie Nvidia Tegra 3. Zarówno One X, jak i Galaxy S III sprzedawane w USA bazują na dwurdzeniowych procesorach Qualcomm, z rdzeniami Krait, więc marketingowa magia 4 rdzeni wciąż jest przed Amerykanami.

Zmiany w urządzeniach przygotowanych z myślą o rynku amerykańskim nie były jednak przypadkowe. Sieci, do których trafiły telefony wyraźnie zażyczyły sobie łączności LTE, a ta nie jest zintegrowana ani w Exynosie Samsunga, ani w Nvidii Tegra 3. Konieczne było więc albo zamontowanie dodatkowego, energochłonnego modułu, albo podkulenie ogona i postawienie na konkurencyjne rozwiązanie Qualcommu.

W przypadku T-Mobile USA, do którego trafić ma HTC One X+, problemu z LTE nie ma. Zamiast LTE, sieć wybrała jako technologię wiodącą HSPA+ DC. Jednocześnie Tegra 3 podkręcona została o 200 MHz względem jej europejskiego odpowiednika i cztery rdzenie taktowane będą zegarem 1,7 GHz.

Przy okazji pojawi się kilka udoskonaleń interfejsu i poprawionych aplikacji. Należą do nich system poprawy jakości rozmowy ClearVoice i HTC Watch 2 - nowa wersja mobilnej wypożyczalni filmów.

HTC One X+ ma być dostępny w Wielkiej Brytanii przed 1. października lub właśnie od 1. października, nieco wcześniej pojawi się w T-Mobile USA. Aby dostać go w UK za darmo, wybrać będzie trzeba taryfę o około 5 funtów droższą niż ta, w której za darmo oferowany jest starszy HTC One X.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)