Na to wszyscy czekali! Sprawdź promile za pomocą... telefonu

Na to wszyscy czekali! Sprawdź promile za pomocą... telefonu
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

09.02.2012 14:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Stare metody sprawdzania stanu upojenia (dla przypomnienia - jaskółki lepiej nie wykonywać w pobliżu schodów) są powoli wypierane przez alko-testy, ale można jeszcze nowocześniej!

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Oprogramowanie BreathalEyes służy właśnie do oceniania, czy nadajemy się do transportowania czy już tylko do bycia transportowanym.

Aplikacja wykorzystuje kamerę w iPhonie lub iPodzie, by przyjrzeć się oczom badanego. Ocenia intensywność występowania oczopląsu, czyli nasilających się po przepiciu niekontrolowanych ruchów gałek ocznych. Następnie program wylicza poziom upojenia z dokładnością do 0,2 promila.

Należy jednak pamiętać, że poprawność odczytu mogą przekłamywać inne zażywane substancje (w szczególności leki) lub przebywanie na wysoko nad poziomem morza. Zatem w górach BreathalEyes może się nie sprawdzić.

Aplikacja ma dopisek "tylko dla celów rozrywkowych", ponieważ programiści nie chcą być pozwani za wypadki spowodowane po pijanemu, ale rzecznik wydawcy oprogramowania zapewnia, że jej wskazania są całkiem dokładne.

Przetestowanie BreathalEyes na sobie i współuczestnikach imprezy wymaga rozstania się z jednym dolarem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)