Na szczycie złotej technologicznej góry bez zmian: Bezos najbogatszym człowiekiem świata

Jeff Bezos
Jeff Bezos
Źródło zdjęć: © East News

07.04.2021 11:52

Po piętach depcze mu niezmordowany Elon Musk, który wskoczył na drugą pozycją z ubiegłorocznego, 31 miejsca.

2020 rok był dla bogaczy wyjątkowo łaskawy. Odporni na pandemię wydają się być bowiem miliarderzy, których na corocznej liście magazynu Forbes była rekordowa liczba - 2755. W sumie są warci 13,1 biliona dolarów.

Niespodzianek nie było na pierwszym miejscu. Te od czterech lat okupuje Jeff Bezos. Założyciel Amazona "wyceniany" jest na 177 miliardów dolarów.

Jak już się rzekło, bliski najwyższego stopnia podium jest Elon Musk, który wskoczył na drugą pozycją z ubiegłorocznego, 31 miejsca, kiedy jego majątek był szacowany na 24,6 mld. Dziś twórca Tesli, SpaceX i PayPala ma mieć 126,4 mld dolarów.

Trzecie miejsce przypadło Bernardowi Arnaultowi, prezesowi koncernu LVMH (w tym Louis Vuitton, Christian Dior czy sklepów Sephora). Nas jednak bardziej interesuje pozycja czwarta, na której uplasował się Bill Gates. Były szef Microsoftu nadal posiada udziały w firmie (a także kilku innych, jak chociażby w Kanadyjskich Kolejach Państwowych czy producenta traktorów Deere & Company) i jego majątek wyceniany jest na 124 mld dolarów.

Piąte miejsce to z kolei Mark Zuckerberg. Założyciel Facebooka może nie mieć w ostatnich miesiącach najlepszej pracy, ale nie zagraża to przepastnemu majątkowi, szacowanemu na 97 mld dolarów. Co ciekawe, pomimo zawirowań wokół serwisu, jego szef jest po 2020 r. bogatszy o ponad 42 mld dolarów.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)