Na Pudelku internauta najchętniej ogląda zdjęcia

Na Pudelku internauta najchętniej ogląda zdjęcia

Na Pudelku internauta najchętniej ogląda zdjęcia
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
08.01.2009 12:31, aktualizacja: 08.01.2009 14:11

Dla 85 proc. ankietowanych wiodącym źródłem informacji na temat znanych osób jest internet - wynika z raportu "Gwiazdy i plotki", stworzonego przez PBI.

Gdzie najchętniej zaglądają osoby zainteresowane życiem gwiazd show-biznesu? Trzy pierwsze miejsca witryn o "celebrities" należą do: Pudelek.pl (48 proc.), Plotek.pl (16 proc) oraz Plejada.pl (15 proc.). Respondenci rzadziej wskazywali na telewizję (45 proc) oraz kolorowe czasopisma (37 proc.).

Osoby odwiedzające portale o "celebrities" najchętniej interesują się multimediami. 67 proc. respondentów odwiedza galerie zdjęć, a 34 proc. - ogląda filmiki. Ankietowanych najbardziej interesuje życie aktorów filmowych (57 proc.), muzyków i piosenkarzy (54 proc) oraz aktorów serialowych (32 proc).
Życie polityków śledzi 28 proc. badanych, a sportowców - 25 proc. Najmniejszą uwagę internautów skupiają informacje na temat dziennikarzy (13 proc.) oraz biznesmenów (9 proc.).

Afera, skandal, sensacja

Według raportu, co czwarty badany deklaruje, że interesuje się życiem gwiazd codziennie, a prawie połowa (49 proc.) robi to co najmniej raz w tygodniu. Powodami, dla których badani skupiają swoją uwagę na celebrities są przede wszystkim ciekawość oraz chęć rozrywki.

Choć respondenci uznali, że o statusie gwiazdy decydują wybitne osiągnięcia na polu zawodowym (uważa tak 51 proc. ankietowanych), to tego typu informacje przyciągają uwagę co trzeciego badanego. Większą popularnością cieszą się plotki i ciekawostki, którymi interesuje się 45 proc. badanych. Afery i skandale oraz sukcesy i życie zawodowe znalazły się ex quo na drugim miejscu z wynikiem 30 proc.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)