Na Księżycu niedługo będzie internet. Za rok urządzenie poleci rakietą SpaceX

Na Księżycu niedługo będzie internet. Za rok urządzenie poleci rakietą SpaceX
Źródło zdjęć: © YouTube
Arkadiusz Stando

28.02.2018 13:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli jesteś astronautą, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Już niedługo twój telefon będzie działać na Księżycu. W przeciwieństwie do niektórych miejsc na Ziemi.

Twój smartfon może mieć problemy z połączeniem w tunelu, metrze, w lesie czy na wsi. Ale nie będzie miał tego problemu telefon na Księżycu, ponieważ Vodafone, Nokia, Audi i niemieccy inżynierowie z firmy PTSciencist rozpoczęli projekt instalacji urządzenia, które uświadczy Srebrny Glob połączeniem 4G. Co ciekawe, ten nadajnik będzie ważyć zaledwie... kilogram.

Prędkości, z jakimi astronauci będą mogli surfować po sieci nie będą tak szybkie jak na Ziemi, ale wciąż wystarczająco dobre. Przede wszystkim chodzi o to, aby astronauci pracujący na Księżycu, mogli przebywać w stałym kontakcie zarówno ze sobą, jak i z Ziemią. To samo dotyczy urządzeń badających naszego naturalnego satelitę.

Co w tym wszystkim robi Audi? Firma stworzyła własne autonomiczne łaziki księżycowe, które będą łączyć się z ich główną stacją, za pomocą sieci 4G.

Obraz
© Audi

Na uruchomienie internetu nie będzie trzeba długo czekać. Grupa planuje wysłać urządzenie na Księżyc jeszcze w 2019 roku. Co ciekawe, na pokładzie rakiety Falcon 9 firmy SpaceX. Nie jest to jednak pierwszy przypadek pojawienia się internetu na Księżycu. W 2014 r. inżynierowie MIT wysłali z Ziemi internet za pomocą wiązki lasera.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)