Na Księżycu niedługo będzie internet. Za rok urządzenie poleci rakietą SpaceX

Na Księżycu niedługo będzie internet. Za rok urządzenie poleci rakietą SpaceX28.02.2018 13:31
Na Księżycu niedługo będzie internet. Za rok urządzenie poleci rakietą SpaceX
Źródło zdjęć: © YouTube

Jeśli jesteś astronautą, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Już niedługo twój telefon będzie działać na Księżycu. W przeciwieństwie do niektórych miejsc na Ziemi.

Twój smartfon może mieć problemy z połączeniem w tunelu, metrze, w lesie czy na wsi. Ale nie będzie miał tego problemu telefon na Księżycu, ponieważ Vodafone, Nokia, Audi i niemieccy inżynierowie z firmy PTSciencist rozpoczęli projekt instalacji urządzenia, które uświadczy Srebrny Glob połączeniem 4G. Co ciekawe, ten nadajnik będzie ważyć zaledwie... kilogram.

Prędkości, z jakimi astronauci będą mogli surfować po sieci nie będą tak szybkie jak na Ziemi, ale wciąż wystarczająco dobre. Przede wszystkim chodzi o to, aby astronauci pracujący na Księżycu, mogli przebywać w stałym kontakcie zarówno ze sobą, jak i z Ziemią. To samo dotyczy urządzeń badających naszego naturalnego satelitę.

Co w tym wszystkim robi Audi? Firma stworzyła własne autonomiczne łaziki księżycowe, które będą łączyć się z ich główną stacją, za pomocą sieci 4G.

289227915861108794
Źródło zdjęć: © Audi

Na uruchomienie internetu nie będzie trzeba długo czekać. Grupa planuje wysłać urządzenie na Księżyc jeszcze w 2019 roku. Co ciekawe, na pokładzie rakiety Falcon 9 firmy SpaceX. Nie jest to jednak pierwszy przypadek pojawienia się internetu na Księżycu. W 2014 r. inżynierowie MIT wysłali z Ziemi internet za pomocą wiązki lasera.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)