Na drogach pojawią się wojskowe pojazdy. Możliwe utrudnienia w ruchu

Na drogach pojawią się wojskowe pojazdy. Możliwe utrudnienia w ruchu

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © East News | Wojtek Laski
Adam Gaafar
11.10.2021 12:38

17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana poinformowała w oficjalnym komunikacie, że 11 i 12 października odbędzie się przejazd kolumn wojskowych w kierunku Drawska Pomorskiego. W związku z tym mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym.

Pojazdy wyjadą z jednostki wojskowej w Międzyrzeczu i Wędrzynie. Jak informuje 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana, pierwsze kolumny z batalionu logistycznego, batalionu dowodzenia oraz 2 batalionu piechoty zmotoryzowanej wyruszyły w kierunku Centrum Poligonowego Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim już 6 października.

Wezmą one udział w trwającym 3 tygodnie (od 10 do 30 października) cyklicznym ćwiczeniu taktycznym pod kryptonimem Gepard-21. "Siedemnastka" przekazała, że jako pierwsze wyruszyły w rejon ćwiczeń pojazdy zabezpieczenia logistycznego, których zadaniem jest przygotowa niezbędnej infrastruktury i zaplecza dla głównych sił.

W tym roku, tak jak poprzednio, na drogach należy spodziewać się m.in. kołowych transporterów opancerzonych (KTO) Rosomak. Serwis Defence24 przypomina, że przerzut drogami publicznymi pododdziałów wyposażonych w te pojazdy prowadzony jest już od lat. Niekiedy odbywa się to także w ramach ćwiczeń realizowanych poza granicami naszego kraju.

W ub.r. ćwiczenie Gepard odbyło się w dwóch turach – czerwcowej i październikowej. W pierwszym etapie wzięło udział 40 KTO Rosomak. Podczas edycji październikowej, która odbyła się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu, ćwiczono strzelania sytuacyjne oraz kierowanie ogniem w natarciu przy wykorzystaniu Rosomaków, samobieżnych zestawów przeciwlotniczych Hibneryt i samobieżnych moździerzy RAK. Kluczowy etap ubiegłorocznego ćwiczenia zakończono na części ogniowej, która odbywała w dzień oraz w warunkach ograniczonej widoczności w nocy.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)