Na co dzień monitorują internet, z ich usług korzystał Biały Dom. Teraz nagrali płytę, by stworzyć aplikację pomagającą chorym

Na co dzień monitorują internet, z ich usług korzystał Biały Dom. Teraz nagrali płytę, by stworzyć aplikację pomagającą chorym18.01.2017 12:22
Na co dzień monitorują internet, z ich usług korzystał Biały Dom. Teraz nagrali płytę, by stworzyć aplikację pomagającą chorym
Źródło zdjęć: © 123RF.COM

Brand24 to firma z Wrocławia, która zajmuje się monitorowaniem internetu. Z jej usług korzystają wielkie marki, takie jak IKEA, Intel czy Uber, ale także Biały Dom. Brand24 sprawdza, jak o danej firmie lub osobie piszemy w sieci - kiedy, w jakim kontekście, czy piszemy pozytywnie czy negatywnie. Firma do analizy wykorzystuje dane z publicznych wpisów w serwisach społecznościowych, w mediach czy na blogach. Ale Brand24 to po godzinach także zespół Band24, występujący na scenie. Swoim graniem chcą pomóc innym.

Band24 właśnie wypuścił swoją płytę z coverami znanych piosenek.

Nie, nie mamy tutaj do czynienia z historią pod tytułem “mieli dosyć internetu, zaczęli karierę muzyków”. Członkowie Band24 nagrali płytę wyjątkową, bo wspierającą szczytny cel. Cały dochód z albumu - cyfrową wersję kupić można na Bandcampie - zostanie przekazany na powstanie mobilnej aplikacji HospiCare, której celem jest usprawnienie i uproszczenie opieki nad osobami wymagającymi opieki paliatywnej.

Tak opisują ją twórcy:

Dzieci nieuleczalnie chore pod opieką domowych hospicjów przebywają w swoich domach. Lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci i opiekunowie codziennie dojeżdżają do pacjentów nawet kilkaset kilometrów. Dokumentacja medyczna pacjenta jest rozproszona w wielu miejscach, przez co lekarz nie ma dziś dostępu do wszystkich informacji z każdego miejsca. Z tego z kolei wynikają trudności w diagnozowaniu i udzielaniu nagłej pomocy, często ratującej życie. Hospicja tylko w części finansowane są przez NFZ – resztę muszą uzbierać same. Dostarczają pacjentom leki, zapewniają sprzęt medyczny i stałą fachową opiekę. Największym kosztem są dojazdy i komunikacja.

Aplikacja HospiCare wszystko ułatwia, bo informacje o pacjencie i historia jego choroby znajdują się w jednym miejscu, właśnie w tym programie. Jako że to aplikacja mobilna, skorzystać z niej można zawsze i niemal wszędzie. Na dodatek HospiCare “usprawnia komunikację pomiędzy pacjentem a zespołem medycznym” i co najważniejsze, skraca czas reakcji.

To niesamowite, że technologia, z której korzysta każdy i mamy ją w kieszeniach, może tak bardzo pomóc pacjentom i tym, którzy zajmują się chorymi. Smutne, że jej powstanie nie jest takie proste.

Twórcy HospiCare zbierają pieniądze na portalu PolakPomaga.pl - na jej stworzenie i wdrożenie potrzebują w sumie stu tysięcy złotych, na razie wpłacono nieco ponad osiem tysięcy. Teraz można pomóc nie tylko poprzez bezpośrednie przekazywanie pieniędzy, ale także kupowanie płyty Band24. Jak brzmią utwory Myslovitz, Pixies czy White Stripes w wykonaniu ludzi, którzy na co dzień monitorują internet? Możecie się o tym przekonać sami!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)