Myśliwce USA zbliżyły się do irańskiego samolotu. Panika na pokładzie [Zobacz wideo]

Myśliwce USA zbliżyły się do irańskiego samolotu. Panika na pokładzie [Zobacz wideo]
Źródło zdjęć: © YouTube

24.07.2020 09:30, aktual.: 24.07.2020 09:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Myśliwce F-15 należące do USA zbliżyły się na ryzykowną odległość do irańskiego samolotu pasażerskiego - poinformowały lokalne media. W związku z niebezpieczną sytuacją, na pokładzie maszyny wybuchła panika. Poniżej prezentujemy wideo ze zdarzenia.

Irańskie media poinformowały o niebezpiecznym incydencie, do którego doszło w czwartek nad terytorium Syrii. Agencja Tasnim podała, iż dwa myśliwce "należące do obcego państwa" zbliżyły się na ryzykowną odległość do samolotu pasażerskiego należącego do prywatnych linii lotniczych Mahan Airlines. Obecność swoich F-15 na niebie potwierdziły Stany Zjednoczone, zapewniając jednocześnie o bezpiecznej odległości.

W związku z niepokojącymi manewrami wykonywanymi przez myśliwce, pilot był zmuszony do szybkiego zejścia na niższą odległość, co przełożyło się na obrażenia pasażerów. Awaryjne lądowanie na lotnisku w Bejrucie zakończyło się powodzeniem.

Telewizja IRIB opublikowała nagranie z samolotu, na którym widać m.in. zakrwawionego mężczyznę oraz panikę pozostałych pasażerów. Wideo można zobaczyć poniżej.

Lokalne media informowały początkowo, że za niebezpieczne zdarzenie odpowiedzialny jest myśliwiec należący do Izraela. Teheran zapewniał, że podejmie wszelkie kroki, zarówno prawne, jak i polityczne, aby wyjaśnić ten incydent. W kolejnym komunikacie wydanym przez tamtejsze ministerstwo spraw zagranicznych podano, iż za wszelkie szkody, które jeszcze przytrafią się samolotowi na jego drodze do stolicy Iranu, zostaną obarczone Stany Zjednoczone.

Następnie irańskie media poinformowały o dwóch myśliwcach należących do USA, które weszły w kolizyjny kurs podczas przelotu pasażerskiego samolotu należącego do linii Mahan Airlines nad Syrią. Przedstawiciele Pentagonu cytowani przez agencję Reutera potwierdzili, iż amerykańskie F-15 znalazły się tego dnia w polu widzenia irańskiego samolotu, jednak zachowywały one całkowicie bezpieczną odległość.

Maszyna finalnie wylądowała na lotnisku w Teheranie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)