Myślisz, że twoja partnerka kupi ci drogi prezent? Nie licz na to!

Myślisz, że twoja partnerka kupi ci drogi prezent? Nie licz na to!

Myślisz, że twoja partnerka kupi ci drogi prezent? Nie licz na to!
Źródło zdjęć: © chip.pl
23.11.2011 13:20

TNS na zlecenie portalu eBay spytał Polaków o ich świąteczne plany: ile prezentów kupią, za ile oraz kogo obdarują najdroższymi upominkami.

Jest wiele rzeczy, za które kochamy Święta Bożego Narodzenia. W szczególności jest to możliwość spędzenia czasu z rodziną (3. proc.), dni wolne od pracy (34 proc.), dawanie prezentów (31 proc.) oraz ich otrzymywanie (26 proc.), a także pyszne jedzenie (22 proc.).

Większość z nas kupi prezenty dla 3-5 najbliższych osób (4. proc.), choć jeśli brać pod uwagę wyłącznie deklaracje kobiet, najwięcej z nich planuje obdarować 6-10 osób (40 proc.). Dzieci przeważnie pod choinką znajdą najdroższe prezenty. Polacy średnio na prezenty dla swoich pociech wydają 211 PLN. Na drugim miejscu są tutaj partnerzy – średnio kupimy im prezenty za 143 PLN. Panowie są tu bardziej hojni – kupią podarunki średnio za 162 PLN, a w zamian dostaną od swoich partnerek prezenty za jedynie 125 PLN.

Najczęściej planujemy zakup 6-1. (35 proc.) lub 3-5 prezentów (29 proc.). Niektórzy z nas (9 proc.) planują większe zakupy – 11-20 prezentów, choć to scenariusz bardziej popularny wśród kobiet (12 proc.). Planujemy przeważnie zmieścić się w przedziale cenowym 200-400 PLN (28 proc.) ale spora część z nas zamierza wydać poniżej 200 PLN (23 proc.).

Zakupy świąteczne to nie tylko prezenty, ale także jedzenie, dekoracje czy ozdoby choinkowe. Zamierzamy na nie wydać nawet więcej niż na same podarunki –. 38 proc. Polaków planuje przeznaczyć na ten cel pomiędzy 404 a 600 PLN, znacznie mniej (19 proc.) chciałoby wydać od 204 do 400 PLN. Dobrym miejscem na znalezienie oryginalnych i nietuzinkowych ozdób świątecznych jest eBay, zleceniodawca badania – okazji można szukać na całym świecie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Samsung Galaxy S III ma cztery rdzenie i supergrafikę

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)