MWC2010: Samsung - netbook z modemem w technologii LTE

MWC2010: Samsung - netbook z modemem w technologii LTE

MWC2010: Samsung - netbook z modemem w technologii LTE
18.02.2010 10:32

Samsung Electronics podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie pokazał pierwszego netbooka z modemem działającym w standardzie LTE. Kalmia - autorski modem opracowany przez firmę Samsung - pozwolił na zbudowanie urządzenia mobilnego, pracującego w technologii nowej generacji.

Na ekspozycji w Balcelonie można zobaczyć relację wideo w standardzie LTE, odtwarzaną na netbooku Samsung N150. N150 jest obecnie dostępny z modemem HSPA 3G oraz WiFi. Model ten, wkrótce pojawi się na rynku z nowym modemem LTE - w zależności od dostępności sieci i zapotrzebowania rynku. Technologia LTE oferuje użytkownikom dużą prędkość transferu danych, małe opóźnienia transmisji łączność bez ograniczeń dla wszystkich użytkowników, którzy potrzebują przesyłać duże ilości danych.

Netbook N15. wyposażono w energooszczędny ekran LED o przekątnej 10,1" z antyrefleksyjną powłoką. Ten energooszczędny wyświetlacz, w połączeniu ze zoptymalizowaną wydajnością przetwarzania danych, pozwala na pracę na baterii do 8,5 godziny.

Obraz
© (fot. Samsung)

Ekspozycja technologii LTE obejmuje zarówno infrastrukturę, jak i działające w jej obrębie urządzenia mobilne. Co ciekawe, firma Samsung opracowała autorskie rozwiązania w zakresie sieci głównych oraz sieci dostępu, które wspierają interoperacyjność pomiędzy sprzedawcami. Obok pierwszego na świecie netbooka z wbudowanym modemem w standardzie LTE, Samsung prezentuje również zewnętrzny modem GT-B3710. Technologia LTE jest w pełni zgodna z najnowszymi standardami 3GPP LTE Rel-8. Prace nad wdrożeniem usług nowej generacji rozpoczęły się w 2009 roku, a testy próbne będą kontynuowane w 2010 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)