MWC 2012: Nvidia Tegra 3 - nowy procesor dla urządzeń mobilnych

MWC 2012: Nvidia Tegra 3 - nowy procesor dla urządzeń mobilnych

MWC 2012: Nvidia Tegra 3 - nowy procesor dla urządzeń mobilnych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
27.02.2012 13:34, aktualizacja: 27.02.2012 14:53

Nvidia zapowiedziała pierwsze supertelefony z układem Tegra 3, mające zapewnić wysoką wydajność i długi czas pracy na baterii.

Pierwsze słuchawki z procesorem mobilnym Tegra 3 to HTC One X, LG Optimus 4. HD, ZTE Era, smartfon Fujitsu oraz K-Touch Treasure V8. Tegra 3 może pracować z szybkością do 1,5 GHz. Procesor ma architekturę 4-PLUS-1, gdzie cztery rdzenie mają zapewnić wysoką wydajność, a piąty ma odpowiadać za energooszczędność i wydłużenie czasu pracy urządzenia na baterii. Z kolei za przetwarzanie grafiki odpowiada 12-rdzeniowy układ graficzny. Nvidia podaje, że Tegra 3 jest do pięciu razy wydajniejsza od układu poprzedniej generacji.

Telefony z układem Tegra 3 mają zapewnić płynność podczas przeglądania stron internetowych, możliwość korzystania z gier o wysokiej jakości i wygodną pracę z wieloma aplikacjami jednocześnie, gwarantując przy tym długi czas pracy na akumulatorze. Nowy silnik odtwarzania materiałów wideo, obsługuje pliki w wysokiej rozdzielczości (1080. high profile, 40 Mbps).

Każde z nowych urządzeń pozwala na uruchomienie gier zoptymalizowanych dla procesora Tegra 3. które wyróżniają się większym realizmem, dynamicznym oświetleniem, efektami fizyki i wysoką rozdzielczością. Gry te można pobrać za pomocą Tegra Zone, bezpłatnej aplikacji dostępnej w sklepie internetowym Android Market.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)