Musical Fidelity M1 SDAC - wszechstronne urządzenie dla audiofilów

Musical Fidelity M1 SDAC - wszechstronne urządzenie dla audiofilów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

09.04.2013 10:42, aktual.: 09.04.2013 11:07

M1 SDAC to konstrukcja, która w jednej obudowie łączy przetworniki C/A, A/C, przedwzmacniacz i wzmacniacz słuchawkowy.

Brytyjscy projektanci konstrukcję M1 SDAC oparli o 32-bitowy przetwornik C/A i przetwornik próbkujący. Dzięki temu urządzenie radzi sobie nawet z gęstymi formatami w rozdzielczości do 19. kHz/24 bitów. Sekcja przetwornika C/A wyposażona jest ponadto w przetwornik A/C, dzięki któremu M1 SDAC zapewnia wyjście sygnału cyfrowego z dowolnie wybranego wejścia.

M1 SDAC wzbogacony został w przedwzmacniacz słuchawkowy. Ta sekcja wyróżniać się ma niską impedancja wyjściową, liniowością i niskimi zniekształceniami, a przy tym wysterowuje dowolne słuchawki. Urządzenie dopuszcza 2 W szczytowego wyjścia.

Na tylnej ściance oprócz sześciu wejść cyfrowych znajdują się także analogowe, m.in. koncentryczne SPDIF, AES/EBU z gniazdem XLR i optyczne Toslink. Dwa pierwsze akceptują sygnał o rozdzielczości 19. kHz/24 bity, optyczne do 96 kHz. Wejście USB, takie samo jak w nowym V-Link 192, oraz bezprzewodowa technologia Bluetooth poszerzają dostępność do źródeł dźwięku i sprawiają, że M1 SDAC współpracuje z mobilnymi i komputerowymi źródłami. Bluetooth wykorzystuje szynę I2 aptX 48 kHz, a ponadto jest kompatybilna z wcześniejszymi implementacjami Bluetooth. Wygodę obsługi zapewnia zdalne sterowanie, a wyzwalacz 12 V umożliwia współpracę z innymi systemami muzycznymi.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Musical Fidelity M1 SDAC już jest dostępny w sprzedaży, jego poglądowa cena detaliczna wynosi 4899 zł.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)