Multimedialny GPS od Mio - Mio C725 już w sklepach

Multimedialny GPS od Mio - Mio C725 już w sklepach

28.11.2008 09:53, aktual.: 28.11.2008 10:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W polskich sklepach pojawił się już zaawansowany system
nawigacji satelitarnej, będącej jednocześnie odtwarzaczem audio, wideo
i zdjęć – Mio C725

*W polskich sklepach pojawił się już zaawansowany system nawigacji satelitarnej, będącej jednocześnie odtwarzaczem audio, wideo i zdjęć – Mio C725. *
Mio C725 został wyposażony w duży, czytelny i przede wszystkim dotykowy 7-calowy ekran o rozdzielczości 800 na 480 punktów. Do przeliczania obrazu, dekodowania filmów i dźwięku wykorzystano szybki procesor firmy Samsung 2443 o częstotliwości taktowania 400 MHz. Dzięki takim rozwiązaniom wyświetlane mapy, zdjęcia i filmy charakteryzują się wysoką jakością, nawet podczas niesprzyjających warunków pogodowych.

Obraz
© GPS Mio C725 (fot. Mio)

Wygodną nawigację zapewnia oprogramowanie MioMap 2008, zawierające mapy 38 krajów europejskich. System nawigacyjny oparty jest o dotykowy ekran za pomocą którego użytkownik w wygodny sposób wprowadza wszelkie potrzebne w danym momencie informacje.

Dzięki aplikacji MioMore Desktop w prosty sposób można dokonywać aktualizacji map, informacji o fotoradarach, tworzyć własne punkty POI. System głosowy informuje na bieżąco o poszczególnych fazach podróży. Mio C725 obsługuje również zaawansowane oprogramowanie rozpoznające komendy głosowe, co pozwala kierowcy skupić się na drodze. Dokładne i szybkie (tuż po uruchomieniu) wyznaczenie pozycji możliwe jest dzięki odbiornikowi zgodnemu ze standardem SiRF star III, który śledzi 20 satelitów systemu GPS.

Do Mio C725 podłączyć można karty SD/MMC i pamięci przenośne pendrive do złącza USB. Zarówno karty jak i pamięci flash mogą służyć za nośniki plików multimedialnych, które można odtwarzać na Mio C725. Mio C725 obsługuje wszystkie popularne formaty plików multimedialnych. Po podłączeniu karty pamięci lub pamięci flash z zapisanymi zdjęciami, Mio może być używany jako elektroniczna ramka. W ten sam sposób można odtwarzać pliki z muzyką i wideo. System odtwarza m.in. pliki w standardach MP4, MOV, AVI, WMV, ASF i 3GPP.

Cechą szczególną urządzenia jest bogaty zestaw złącz. Oprócz USB, zastosowano również mini-USB, wyjście 3,5 mm audio do podłączenia słuchawek, AV do podłączenia przenośnych odtwarzaczy takich jak DVD, Digital TV, czy przenośnych dysków HDD.
Szczególnie przydatną funkcją jest nadajnik działający w pasmach FM, za pomocą którego przesyłany jest bezprzewodowo dźwięk do systemu audio w samochodzie. W ten sposób można w bardziej komfortowych warunkach słuchać muzyki lub dźwięków pochodzących z odtwarzanego filmu. Oczywiście zawsze można podłączyć do zestawu słuchawki lub słuchać muzyki za pomocą wbudowanych głośników stereo.

Urządzenie może być używane również jako zestaw przenośny. Został wyposażony w akumulator litowo-jonowy o pojemności 1200 mAh, który przy pełnym naładowaniu wystarcza na około 1,5 godziny pracy urządzenia. Eleganckie i funkcjonalne etui pozwala w komfortowy sposób korzystać z urządzenia także poza samochodem.

Specyfikacja techniczna:
Procesor Samsung 2443-400 Mhz
GPS SiRF star III, 20-kanałowy
Pamięć ROM 2 GB
Pamięć RAM 64 MB
Złącze kart pamięci SD/MMC
Wyświetlacz 7-calowy, TFT, dotykowy
Rozdzielczość ekranu 800 x 480 punktów
Orientacja ekranu horyzontalny
Akumulator litowo-jonowy, pojemność 1200 mAh
Czas pracy na ogniwie 1,5 godziny
Złącze USB USB i mini-USB
Głośniki stereo, 2 x 1W
Gniazdo słuchawkowe jack 3,5 mm
Wejście AV do podłączenia odtwarzaczy DVD, HDD, Digital TV
Transmisja dźwięku nadajnik FM przesyłający dźwięk do systemu car-audio
Odtwarzacz multimediów zdjęć, muzyki i filmów (MP4, MOV, AVI, WMV, ASF, 3GPP)
System operacyjny Windows CE .Net5
Oprogramowanie nawigacyjne MioMap 2008 (mapy 38 krajów europejskich), MioMap Preloaded In Flash Memory
Wymiary 123 x 182 x 23 mm
Waga 380 g

Cena urządzenia: 1849 zł brutto

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)