Multimedialny dysk twardy TrekStor

Multimedialny dysk twardy TrekStor

Multimedialny dysk twardy TrekStor
Źródło zdjęć: © trekstor.pl
07.12.2008 12:43, aktualizacja: 07.12.2008 14:08

Firma TrekStor wprowadziła na rynek nowe multimedialne urządzenie pozwalające cieszyć się na ekranie naszego telewizora lub sprzęcie hi-fi zapisanymi w cyfrowej postaci materiałami wideo...

Firma _ TrekStor _zajmująca się m.in. produkcją odtwarzaczy MP3, zewnętrznych dysków twardych i przenośnych pamięci USB wprowadziła na rynek nowe multimedialne urządzenie – _ MovieStation pocket c.uc. _ Pozwoli ono cieszyć się na ekranie naszego telewizora lub sprzęcie hi-fi zapisanymi w cyfrowej postaci materiałami wideo, zdjęciami i muzyką.

Wyposażone zostało w dysk twardy 2,5 cala oraz wyjścia kompozytowe i typu komponent (_ YUV/Y/Pb/Pr _). Wymiana danych z komputerem odbywa się poprzez interfejs USB 2.0. Dodatkowo urządzenie posiada złącze kart pamięci _ SD / MMC / xD _, dzięki któremu uzyskamy wygodny dostęp do zapisanych na nich multimediów. Będziemy mogli również przekopiować je na wbudowany dysk twardy bez konieczności podłączania do PC.

Multimedialny dysk twardy _ TrekStor _radzi sobie z odtwarzaniem plików wideo w formatach _ MPEG-1, MPEG-2 (DVD) _ oraz _ MPEG-4 (AVI: DivX3/5, Xvid) _, plików audio _ MP3, WMA _ i _ WAV _oraz zdjęć _ JPEG _. Umożliwia tworzenie „playlist” i posiada wsparcie dla tagów _ ID3 _, dzięki czemu wyświetlone zostaną dane takie jak tytuły utworów czy nazwy ich wykonawców. Po podłączeniu urządzenia do telewizora uzyskamy dostęp do specjalnego menu (również w języku polskim). Jego obsługa odbywa się za pomocą umieszczonych na obudowie przycisków lub dołączonego pilota na podczerwień.

W zestawie znajdziemy urządzenie _ MovieStation pocket c.uc , zasilacz, pilot zdalnego sterowania, kabel USB oraz kable z przejściówkami ( AV – 2.5 mm jack na 3 x cinch, YUV – 2.5 mm jack na 3 x cinch, SCART – 3 x cinch na SCART-IN ). Dodatkowo producent dołącza pakiet oprogramowania Nero BackItUp 2 Essentials _, który umożliwi łatwe planowanie i tworzenie kopii zapasowych zarówno pojedynczych plików, jak i całych dysków twardych.

Multimedialny dysk twardy _ TrekStor MovieStation pocket c.uc _ dostępne jest w cenie od _ 99,99 funtów _ (250 GB) do _ 139,99 funtów _ (50. GB).

Specyfikacje techniczne - MovieStation pocket c.uc:

*Pojemność HDD: * 160 GB, 200 GB, 250 GB, 300 GB, 320 GB, 400 GB lub 500 GB
*Rozmiar budora HDD: * 8 MB
*Prędkość HDD: * 5400 RPM
*Średni czas dostępu do HDD: * około 17 ms
*System plików: * FAT32
*Obsługiwane formaty kart pamięci: * SD (max. 2 GB), MMC (max. 2 GB), xD (max. 2 GB)
*Interfejs: * Mini-USB
*Kolor obudowy: * czarny
*Wymiary: * 116 mm x 78 mm x 24 mm
*Waga: * około 430 gramów
*Obsługiwane formaty audio: * MP3 (CBR / VBR, 32 - 320 kbit/s), WAV (16 - 48 kHz), WMA (32 - 320 kbit/s)
*Obsługiwane formaty wideo: * MPEG-1 (VCD), MPEG-2 (SVCD, KVCD, DVD), IFO, VOB, DivX3, DivX5, Xvid
*Obsługiwane formaty obrazów: * JPEG
*Informacje o plikach: * nazwy plików, ID3 tag
*Maksymalna szybkość transferu danych (odczyt / zapis): * 27 MB/s / 26 MB/s
*Obsługiwane systemy operacyjne : * Microsoft Windows 2000/XP/Vista, Mac OS X (od 10.3.x), Linux (od 2.4.x)
*Wyjścia wideo: * kompozytowe, komponent (YPbPr), SCART
*Wyjście audio: * analogowe cinch
*Obsługiwane rozdzielczości wideo: * NTSC, PAL
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)