Multidotykowa Microsoft Touch Mouse trafia do sprzedaży

Multidotykowa Microsoft Touch Mouse trafia do sprzedaży

10.08.2011 14:41, aktual.: 10.08.2011 15:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najbardziej oczekiwana mysz Microsoft - multidotykowa Touch Mouse - trafia na półki sklepowe. Touch Mouse, stworzona specjalnie dla systemu operacyjnego Windows 7, to zupełnie nowy sposób podejścia do pracy z myszką. Przewijanie w górę i w dół, w przód i w tył, minimalizowanie, maksymalizowanie – wszystkie te czynności można teraz wykonywać w bardziej naturalny i niezwykle płynny sposób za pomocą gestów.

Touch Mouse wykorzystuje technologię panelu dotykowego. Charakteryzuje się płaską powierzchnią, nie posiada więc ani kółka przewijania, ani nawet, znanego np. z Arc Touch Mouse, paska dotykowego. Ruchem jednego palca po powierzchni dotykowej uzyskiwany jest efekt przewijania w górę, w dół oraz na boki –. od szybkości wykonanego ruchu zależy tempo przewijania dokumentów czy zdjęć. Ruch dwóch palców minimalizuje oraz maksymalizuje otwarte okna, zaś ruch trzech palców oczyszcza pulpit ze wszystkich okien lub pozwala na ich podgląd, rozmieszczając je obok siebie.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Dodatkowo przesuwając palcem po bocznej części panelu dotykowego Touch Mouse, można poruszać się naprzód lub cofać strony internetowe, a także dowolne dokumenty oraz zdjęcia. Wyprofilowany kształt myszy sprawia, że wygodnie leży ona w dłoni, dostosowując się do naturalnego wygięcia śródręcza.

Touch Mouse wyposażona została również w technologię BlueTrack, dzięki której można jej używać na niemal każdej powierzchni. Połączenie technologii BlueTrack z technologią dotykową sprawia, że z myszy Touch Mouse można korzystać nie tylko na nietypowych, ale również niewielkich powierzchniach. Ruchy palców po panelu dotykowym zastępują obszerną pulę ruchów całą myszą, którą należy wykonywać, wykorzystując standardowe urządzenia sterujące.

Touch Mouse współpracuje z systemem Microsoft Windows 7. Mysz osiąga pełną funkcjonalność po zainstalowaniu specjalnego oprogramowania od producenta, na które potrzebne jest 100 MB wolnej przestrzeni.

Cena myszy: 229 PLN

O tym jak powstawała ta oryginalna mysz, możecie przeczytać TUTAJ

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)