MS Office w chmurze Google'a

MS Office w chmurze Google'a

24.11.2010 15:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google przekazał do testów wybranym firmom usługę Cloud Connect umożliwiającą zastosowanie pakietu MS Office w roli interfejsu dla platformy webowej Google Apps.

Także inne firmy mogą próbować ubiegać się o prawo uczestnictwa w sprawdzaniu usługi. Po zakończeniu fazy eksperymentalnej interfejs będzie przygotowany dla użytkowników prywatnych.

Wtyczka dla aplikacji składowych pakietu Microsoft Office 2003. 2007 i 2010 ma umożliwiać użytkownikom bezpośrednie zapisywanie dokumentów w przestrzeni dyskowej konta Google Apps for Business i współdzielenie ich z innymi użytkownikami. Przechowywane tam dokumenty tekstowe i arkusze kalkulacyjne będzie można edytować zarówno za pomocą usług Dokumenty Google, jak i aplikacji Office'a. Mimo to nie do uniknięcia będzie weryfikacja, czy filtry importu wystarczająco dobrze radzą sobie z przetwarzanymi dokumentami. W przypadku, gdyby dany dokument był w tym samym czasie opracowywany przez większą liczbę użytkowników, serwer powinien zachowywać każdą zmianę pod postacią osobnej wersji i być w stanie wycofać ją w razie potrzeby.

Cloud Connect to następca Docverse'a, którą stworzyli byli pracownicy Microsoftu. Firma Docverse o tej samej nazwie co zestaw chmurowych aplikacji biurowych została swego czasu przejęta przez Google'a. Może to oznaczać, że wiedza wyniesiona z Redmond przyczyni się do zwiększenia konkurencji wobec microsoftowego oprogramowania SharePoint. Google'owa chmura ma zapewnić obsługę pakietów biurowych takich jak SharePoint Online – jednak trzeba pamiętać, że Cloud Connect nie współpracuje z microsoftowymi pakietami biurowymi dla Mac OS-a X.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także