mPay ma 150 tys. klientów

mPay ma 150 tys. klientów

mPay ma 150 tys. klientów
Źródło zdjęć: © mPay
25.05.2010 01:11, aktualizacja: 25.05.2010 10:58

mPay ma już ponad 150 tys. zarejestrowanych użytkowników. Spółka m.in. od 1,5 roku bierze udział w działaniach największych operatorów telefonii mobilnej mających na celu komercyjne uruchomienie płatności mobilnych pod znakiem towarowym Płać komórką.

_ Płać komórką _ to system obsługiwany przez platformę systemu mPay, który umożliwia realizowanie płatności telefonem komórkowym m.in. za doładowania kart pre-paid, wnoszenie opłat parkingowych w 8 miastach Polski oraz opłaty za bilety komunikacyjne w Warszawie i Lublinie. Umożliwia także płatności za zakupy w Internecie oraz realizowanie przelewów person-to-person.

Oferowane przez mPay rozwiązania działają obecnie w sieciach 4 głównych operatorów komórkowych w trybie wdzwanianym (IVR), a w sieciach Polkomtel i P4 także w trybie tekstowym (USSD). System mPay od początku jest dostosowany do technologii zbliżeniowej (NFC, ang. _ Near Field Communication _), czyli wykorzystuje przekazywanie informacji pomiędzy telefonem a innym urządzeniem w trybie specjalnego połączenia radiowego.

Płatności NFC testują dwaj operatorzy we współpracy z Samsungiem - Polkomtel z BZ WBK i Visą oraz PTC z Inteligo i MasterCardem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)