MP3 do lamusa? Nowy format plików muzycznych

MP3 do lamusa? Nowy format plików muzycznych

MP3 do lamusa? Nowy format plików muzycznych
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
13.09.2012 09:15

Naukowcy z Uniwersytetu Goldsmitha w Londynie łączą siły z muzykiem Gwilym Gold, by stworzyć nowy format plików muzycznych. Celem jest modyfikowanie utworów, aby za każdym razem brzmiały trochę inaczej.

BRONZE - tak nazywa się nowy format - nieznacznie modyfikuje utwór przy każdym odtworzeniu, dzięki czemu, jak twierdzą autorzy pomysłu, nie znudzimy się zbyt szybko pojedynczą płytą. W czasach kiedy serwisy oferujące niemal nieograniczone zasoby muzyczne, jak choćby Spotify mają miliony użytkowników, nowy format, który z każdym odsłuchaniem utworu oferuje "coś nowego" nie wydaje się czymś wyjątkowo przełomowym - jest to raczej naturalna ewolucja odtwarzania muzyki.

Artyści zaangażowani w projekt podkreślają, że zmiany wprowadzane w utworach nie zaburzają oryginalnej kompozycji, stanowią dodatek rozwijający bazowe dzieło, za każdym razem w inny sposób. Na razie BRONZE dostępny jest tylko w formie aplikacji dla posiadaczy urządzeń Apple, ale w planie jest już wersja dla użytkowników Androida, jak również komputerów PC i Mac. Ciekawe jak szybko wielkie wytwórnie muzyczne odezwą się do autorów nowego formatu o zapłacenie tantiemów albo nawet kar za przerabianie utworów "ich" artystów?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)