Możesz sprawić sobie trzecie oko - cyfrowe

Możesz sprawić sobie trzecie oko - cyfrowe07.11.2015 13:24
Możesz sprawić sobie trzecie oko - cyfrowe
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Jeśli przypomnicie sobie ogrom możliwości, jakie oferują "inteligentne" okulary typu Google Glass, to możecie się rozczarować używając urządzenia nazwanego 3RDi. Trzeba jednak przyznać, że chyba żaden z zakładanych na głowę gadżetów nie wyglądał równie "kosmicznie".

Reguły rządzące rynkiem gadżetów elektronicznych są dość złożone i czasami trudno przewidywalne. Wiadomo, że bardzo ważne są możliwości oferowane przez dane urządzenie, ale równie istotny jest wygląd. I często bywa tak, że produkt lepszy, czyli działający szybciej, dłużej, oferujący więcej, przegrywa rynkowe starcie z produktem gorszym, który po prostu zdecydowanie lepiej wygląda.

3RDi (po angielsku tę zbitkę cyfry i liter czyta się tak samo jak "third eye", czyli "trzecie oko") to właśnie taki gadżet, który świetnie wygląda, za to niezbyt wiele potrafi. Oferuje tylko dwie funkcje: rejestrowania zdjęć (gdy dotkniemy boku opaski) lub rejestrowania filmów (gdy przesuniemy po niej palcem). Na tym możliwości urządzenia się kończą. W zamian jednak świetnie wygląda, a przede wszystkim nie zajmuje rąk. Można go zatem używać bardzo swobodnie w różnych sytuacjach, w których ręce mamy zajęte czym innym, chociażby trzymaniem kierownicy samochodu.

288896429865642042
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Kto wie, może ta prostota połączona z ciekawym wyglądem także w tym przypadku okaże się idealną receptą na sukces rynkowy? Na razie za pośrednictwem serwisu Indiegogo trwa zbiórka funduszy na rozpoczęcie produkcji "trzecich oczu", przy czym cel –. zebranie 250 tysięcy dolarów – wydaje się dość ambitny, jeśli nie karkołomny. W tym momencie zebrano zaledwie 1 procent wymaganej sumy, przy czym pojedyncze urządzenie 3RDi wycenione zostało na 194 dolary. Czy posiadanie na czole trzeciego, dodatkowego oka, które sfotografuje i sfilmuje wszystko, co będziemy chcieli, jest warte takiej sumy? Oceńcie sami.

Zobacz również: Gadżet z filmu "Powrót do przyszłości" istnieje naprawdę!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)