Motorola zadba o komunikację polskich sił zbrojnych

Motorola zadba o komunikację polskich sił zbrojnych

Motorola zadba o komunikację polskich sił zbrojnych
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Adam Bednarek
29.08.2018 08:59, aktualizacja: 05.09.2018 13:16

Motorola zapewne większości kojarzy się z telefonami. Firma zajmuje się także nieco poważniejszymi sprawami. To właśnie Motorola Solutions, powstała w wyniku podziału Motoroli w 2011 roku, zapewni komunikację w jednostkach wojskowych Marynarki Wojennej, bazach lotniczych Sił Powietrznych oraz w Wojskach Lądowych w całej Polsce.

Zadbać ma o to przeprojektowany system TETRA (Terrestrial Trunked Radio), będący trzecim największym tego typu systemem w Polsce. Motorola Solutions ma rozbudować, rekonfigurować i zapewnić integrację szyfrowanego, cyfrowego systemu łączności radiowej Sił Zbrojnych.

Dostawa i wdrożenie systemu obejmuje m.in. stacje bazowe podłączone do georedundantnej centrali, radiotelefony cyfrowe (stacjonarne, samochodowe i przenośne), stanowiska dyspozytorskie, szkolenie i pięcioletnią gwarancję.

Obraz
© Materiały prasowe

- Polskie Siły Zbrojne od dawna są użytkownikiem rozwiązań Motorola Solutions. Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy przy kolejnym, strategicznym projekcie – powiedział Michael Kaae, wiceprezes MSSSI, Nordics, Eastern Europe & Russia w Motorola Solutions. - Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu we wdrażaniu ogólnokrajowych systemów komunikacyjnych o znaczeniu krytycznym w Europie i na świecie, wierzę, że ten nowo zaprojektowany system będzie wspierał potrzeby komunikacyjne wojska w utrzymaniu pokoju i bezpieczeństwa polskich obywateli - dodał.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (118)