Motorola Aura, wernisaż w Krakowie

Motorola Aura, wernisaż w Krakowie
Źródło zdjęć: © Motorola

23.01.2009 11:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Motorola zaprasza do krakowskiej Galerii Pauza, gdzie 27
stycznia odbędzie się multimedialny wernisaż Tomka Sikory i Renaty
Plagi. Jedną z atrakcji wieczoru będzie również możliwość obejrzenia
ekskluzywnego telefonu AURA

Motorola zaprasza do krakowskiej Galerii Pauza, gdzie 27 stycznia odbędzie się multimedialny wernisaż Tomka Sikory i Renaty Plagi. Jedną z atrakcji wieczoru będzie również możliwość obejrzenia ekskluzywnego telefonu AURA. Wystawa w Galerii Pauza (ul. Floriańskiej 18/5, Kraków) potrwa do 15 lutego 2009 roku.

Motorola AURA zadebiutowała w Polsce na wernisażu w Warszawie w galerii Artinfo.pl, 25 listopada ubiegłego roku. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo – projektanci tworzący ten model czerpali inspirację z dzieł sztuk oraz rzemiosła artystycznego. Natchnieniem były dla nich również luksusowe zegarki najlepszych marek. Nawiązuje do nich innowacyjny, okrągły wyświetlacz ciekłokrystaliczny o rozdzielczości 300 dpi, która zapewnia doskonałą jakość obrazu, porównywalną z drukiem laserowym.

Ekran chroni przed zarysowaniem 62-karatowe szkło szafirowe, jeden z najodporniejszych na takie uszkodzenie materiałów na świecie. Co więcej na wyświetlaczu pojawia się aż 16 milionów kolorów. Wyjątkowa obudowa tego modelu, wykonana ze stali nierdzewnej jest frezowana, polerowana mechanicznie i ręcznie, chemicznie trawiona oraz pokrywana warstwą PVD, dzięki temu, na powierzchni telefonu powstaje wyraźna, łatwo wyczuwalna tekstura. Niezwykły jest również sposób otwierania AURY – wystarczy przekręcić górny panel naokoło wyświetlacza, który odsłania płaską klawiaturę.

Obraz
© Aura (fot. Motorola)

Motorola AURA posłuży również jako jeden z multimedialnych nośników wystawy – goście będą mogli obejrzeć na wyświetlaczu telefonu filmy Tomka Sikory. Gości, którzy wolą bardziej „tradycyjne” formy przekazu będą mogli podziwiać dzieła artystów na innych nośnikach. Będą to lekko przymglone zdjęcia Tomka Sikory, ukazujące 26 opowieści o kobiecie oraz filmy artysty. Całość z nimi tworzyć będą krótkie, oddające w kilku słowach stany kobiecego ducha, poezje Renaty Plagi oraz muzyka Cezarego Skubiszewskiego. Przy takiej oprawie luksusowy model AURY nie może prezentować się inaczej, niż po prostu doskonale. Widowisko, które z pewnością warto zobaczyć.

Organizatorem wystawy, której patronuje Motorola, jest Galeria Pauza.

Promocję telefonu wspierają projektanci Marcus Wainwright i David Neville – założyciele domu mody Rag&Bone, ubierający elitę Hollywood oraz Rain Kathy Li – światowej sławy operator filmowy, reżyserka wielu filmów, teledysków i reklam, laureatka „10 Best Cinematographers of the Year” za rok 2007, wielokrotnie nagradzana m.in. na festiwalu w Cannes za filmy takie jak „Paranoid Park” czy „Paris Je T’aime”.

Podstawowe MOTOcechy AURY™:
• Pierwszy na świecie okrągły wyświetlacz o rozdzielczość 300dpi, 16 mln kolorów i średnicy 1,55”,
• Wyświetlacz chroniony jest soczewką z 62-karatowego szafirowego szkła (jednego z najbardziej odpornych na zarysowanie materiałów),
• obudowa wykonana ze stali nierdzewnej, chemicznie trawiona, rzeźbiona
i polerowana,
• szwajcarskie łożyska pozwalają na precyzyjne otwieranie telefonu,
• towarzyszący otwieraniu telefonu efekt przypomina otwieranie drzwi luksusowego samochodu; gwarancja 100 000 otwarć,
• koła zębate pokryte są wolframem, podobnie jak elementy silników
w samochodach wyścigowych,
• telefon pokryty jest warstwą PVD nadającą mu lustrzane lśnienie,
• aluminiowane klawisze są indywidualnie formowane i anodyzowane,
• technologia CrystalTalk™ zapewnia doskonałą jakość rozmowy,
• technologia Bluetooth Stereo¹ zapewnia bezprzewodową łączność,
• czas rozmowy – powyżej 7 godzin, czas czuwania² – do 400 godzin,
• wymiary – 47,6 x 96,87 x 18,55 mm, waga – 141 gramów.

Dostępność:
AURA będzie dostępna w Polsce w lutym 2009 roku w sugerowanej cenie detalicznej 5800 złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)