MON ogłasza nowy konkurs: "I Ty możesz służyć ojczyźnie". Kwota dotacji to 1,5 mln złotych

MON ogłasza nowy konkurs: "I Ty możesz służyć ojczyźnie". Kwota dotacji to 1,5 mln złotych

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłasza nowy konkurs
Ministerstwo Obrony Narodowej ogłasza nowy konkurs
Źródło zdjęć: © Ministerstwo Obrony Narodowej
17.09.2020 10:31

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłasza nowy otwarty konkurs pod hasłem "I Ty możesz służyć ojczyźnie - szkolenia proobronne". - To szansa na dofinansowanie dla organizacji pozarządowych - czytamy na stronie resortu. Kwota dotacji wynosi 1,5 mln złotych.

Ministerstwo Obrony Narodowej informuje, że głównym celem otwartego konkursu pod hasłem "I Ty możesz służyć Ojczyźnie - szkolenia proobronne" jest zwiększenie umiejętności przydatnych w służbie wojskowej m.in. uczniów klas mundurowych, młodzieży zrzeszonej w organizacjach proobronnych, studentów - członków Legii Akademickiej, a także żołnierzy WOT.

Resort zaznacza, że podniesienie poziomu wyszkolenia proobronnego społeczeństwa jest bardzo ważne. Kwota dotacji na wszystkie zadania wynosi 1 500 000 złotych. - To szansa na dofinansowanie dla organizacji pozarządowych - informuje MON.

Jak czytamy na stronie ministerstwa, zadania konkursowe obejmują m.in.: organizację programów i przedsięwzięć o charakterze proobronnym, np. szkolenia, warsztaty, kursy strzeleckie, taktyczno-poligonowe, samoobrony i pierwszej pomocy. Dofinasowanie mogą otrzymać także zajęcia sportowo-obronne takie jak mistrzostwa, mityngi, spartakiady oraz obozy i zloty o charakterze sportowo-obronnym. - Zadania te będą realizowane od 14 listopada do 31 grudnia 2020 r. - informuje resort.

Ministerstwo Obrony Narodowej podkreśla, że warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest złożenie wniosku o dofinansowanie do 9 października 2020 roku oraz spełnienie wszystkich wymogów zawartych w regulaminie. Jest on dostępny na oficjalnej stronie resortu.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)