MON ogłasza konkurs na nazwy samolotów dla VIP-ów. Propozycje: "sfinansowano z 500+"

MON ogłasza konkurs na nazwy samolotów dla VIP-ów. Propozycje: "sfinansowano z 500+"17.05.2017 11:21
MON ogłasza konkurs na nazwy samolotów dla VIP-ów. Propozycje: "sfinansowano z 500+"
Źródło zdjęć: © ministerstwo obrony narodowej

Ministerstwo Obrony Narodowej poszukuje nazw dla 5 samolotów do transportu najważniejszych osób w państwie. 2 dla samolotów Gulfstream G550 oraz 3 dla samolotów Boeing 737-800. Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda. Propozycje są... nietypowe.

Wyobraźnia internautów nie zna granic, chociaż czasami powinna. Wśród propozycji nazw dla polskich samolotów pojawiają się humorystyczne, typu "Jarosław Wielki", "Duck Force 1", "Szydłolot" czy "Dudolot". Jeden z internautów domaga się, żeby na każdej maszynie nakleić napis "sfinansowano z 500+".

Nie brakuje nawiązań do wypowiedzi polityków różnych partii politycznych. Pewien komentujący na Twitterze zaproponował "drzwi od stodoły", nawiązujące do słów Bronisława Komorowskiego. Polityk powiedział, że "polski lotnik to jest taki, że jak trzeba będzie, to nawet poleci na drzwiach od stodoły". Niektórzy nawiązują do ustaleń komisji smoleńskiej A. Macierewicza. Są więc propozycje typu "trotyl" czy "bomba termobaryczna".

W kilku przypadkach jednak internauci balansują na granicy dobrego smaku, odnosząc się do katastrofy smoleńskiej. "Mgła 1", "Pull Up", "Zmieścisz się śmiało" czy "TERRAIN AHEAD" to tylko niektóre z nich. MON organizując konkurs prawdopodobnie nie spodziewał się, że tak będzie wyglądać reakcja ludzi.

W konkursie ogłoszonym może wziąć każda osoba pełnoletnia, która prześle do 19 maja maksymalnie 5 propozycji i krótko je uzasadni. Zgłoszenia należy wysyłać na adres konkurs@mon.gov.pl. W treści maila, oprócz proponowanych nazw i uzasadnień, trzeba podać swoje imię, nazwisko, numer telefonu i adres mailowy.

W konkursie jest przewidziana nagroda. Jest nią zaproszenie na prezentację pierwszego samolotu do przewozu najważniejszych osób w państwie.

Polskie samoloty mają nie tylko służyć do transportu VIP-ów. Mają też pełnić rolę awaryjnego centrum kierowania krajem. Będą wyposażone w systemy obrony oraz szyfrowaną łączność.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)