Modułowa mysz i klawiatura zintegrowana ze smartfonem

Modułowa mysz i klawiatura zintegrowana ze smartfonem07.08.2014 10:16
Modułowa mysz i klawiatura zintegrowana ze smartfonem
Źródło zdjęć: © chip.pl

ROCCAT, producent peryferiów dla graczy, na zbliżających się targach Gamescom, zaprezentuje dwa najnowsze produkty stawiające na innowacyjność.

- Chcieliśmy stworzyć mysz MMO już od dłuższego czasu, ale każde nasze spotkanie koncepcyjne kończyło się coraz ambitniejszymi planami. Myszy MMO mają rozbudowane ułożenie przycisków, których może być naprawdę dużo - czasem za dużo. Można zmienić funkcję danego przycisku, ale co, jeśli użytkownikowi nie podoba się sam ich układ? Naszym rozwiązaniem jest stworzenie modularnej myszy MMO z wymiennymi zestawami przycisków. Nie ma dwóch takich samych graczy. Ponieważ zdajemy sobie z tego sprawę, poszliśmy krok dalej od zwykłego mapowania przycisków. Nasi fani będą otrzymają dostęp do bazy plików, skąd mogą pobrać gotowe schematy, zmodyfikować je i przy pomocy drukarek 3D – samemu stworzyć mysz - mówi René Korte, CEO i założyciel ROCCAT.

Chociaż Nyth kierowana jest do graczy MMO to dzięki swojej modularności doskonale spełni swoją rolę także w grach innego typu np. MOBA czy FPS. Tak przynajmniej ma być w założeniach, ponieważ producent nie zdradził jeszcze szczegółów technicznych urządzenia.

288760488127707283
Źródło zdjęć: © (fot. chip.pl)

Drugim produktem, który ROCCAT przedstawi na targach będzie Skeltr, czyli podświetlana klawiatura, która zintegruje się z naszym smartfonem poprzez Bluetooth, co z kolei pozwoli na przeglądanie najważniejszych ustawień peceta na ekranie naszego mobilnego kompana. Uchwyt w Skeltr jest uniwersalny i ma pasować do różnego rodzaju telefonów.

288760488127838355
Źródło zdjęć: © (fot. chip.pl)
288760488127903891
Źródło zdjęć: © (fot. chip.pl)
288760488127969427
Źródło zdjęć: © (fot. chip.pl)

Nie wiadomo, kiedy urządzenia wejdą na rynek, ani w jakiej cenie. Więcej szczegółów z pewnością dowiemy się po Gamescomie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Modułowa mysz i klawiatura zintegrowana ze smartfonem

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)