Mobilność w środowisku biurowym

Mobilność w środowisku biurowym

Mobilność w środowisku biurowym
05.09.2008 16:32

Według badań zleconych przez GN Netcom, pracownicy biur coraz mniej czasu spędzają przy swoich biurkach. Ankietowani stwierdzili jednak, że ich wydajność przez to nie spada, dzięki nowym technologiom mobilnym.

Badanie przeprowadzono na reprezentacyjnej grupie 150 pracowników biurowych w Wielkiej Brytanii. Wyniki ujawniły, że blisko 85% personelu biurowego spędza cały lub część swojego czasu poza biurem.

Prawie trzy czwarte wszystkich badanych spędza ponad półtorej godziny dziennie z dala od swoich biurek; 62% z nich spotyka się z kolegami/koleżankami, uczestniczy w spotkaniach z klientami i rozmowach konferencyjnych.

56% respondentów uznało, że nowoczesna technologia pomaga im w utrzymywaniu wydajności. Mają w tym udział bezprzewodowe zestawy słuchawkowe, zdalny dostęp do sieci, urządzenia typu Blackberry i laptopy.

Badanie GN Netcom wskazuje także, że 68% pracowników biurowych pracuje mniej lub tyle samo w nadliczbowym wymiarze czasu pracy w stosunku do okresu przed pięciu lat, co dowodzi, że czas spędzony poza biurkiem nie ma negatywnego wpływu na obciążenie robocze.

Każdy kij ma jednak dwa końce - 13% badanych pracowników uważa, że prawie połowa czasu spędzonego z dala od biurka jest bezproduktywna. Kluczowymi czynnikami ograniczającymi są tutaj: uczestniczenie w nieistotnych spotkaniach (41%), brak mobilnych narzędzi biznesowych (20%) i niezdolność koncentracji (12%).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)