Mobilking sprzedany!

Mobilking sprzedany!

Mobilking sprzedany!
Źródło zdjęć: © WP.PL
20.05.2009 19:12, aktualizacja: 21.05.2009 10:46

Czeski fundusz inwestycyjny Penta znalazł chętnego na Mobilking. MVNO trafi do spółki związanej z giełdowym MNI - pisze Puls Biznesu.

Obraz

*Czeski fundusz inwestycyjny Penta znalazł chętnego na Mobilking. W oficjalnym komunikacie fundusz przyznał, że MVNO trafi do spółki MoCoHub, powiązanej z MNI. Nie ujawniono jednak kwoty transakcji. *

_ Zdecydowaliśmy się sprzedać nasze udziały, bo widzimy lepsze inwestycje, w których możemy ulokować nasz kapitał. W związku z kryzysem i zaostrzającą się konkurencją, sytuacja na polskim rynku pogarsza się i dotyka takich startupów, jak Mobilking _ - powiedział rzecznik Penty Martin Danko.

Mobilking będzie ciągle działał jako MVNO w sieci PTC.

_ Nie będzie żadnych przerw w świadczeniu usług, a nowy właściciel zapewnił pełne wsparcie w rozwoju istniejących i nowych usług Mobilkinga _ - powiedział Jarosław Czerka, szef Mobilkinga.

Penta zainwestowała w rozwój Mobilkinga kilkadziesiąt milionów euro. Według własnych danych, operator miał około 100 tys. klientów, jednak według szacunków TELEPOLIS.PL aktywnych kart jest zdecydowanie poniżej 50 tys.

Grupa MNI ma szerokie doświadczenia z operatorami wirtualnymi. MNI Mobile działa w oprciu o sieć Centertela jako MVNE (ang. _ Mobile Virtual Network Enabler _), czyli firma ułatwiająca wejście innym podmiotom jako MVNO, głównie zapewniające im potrzebną infrastrukturę techniczną. Na platformie MNI Mobile działają dwie marki własne (SIMfonia i Ezo Mobile) i cztery zewnętrzne (m.in. Snickers Mobile, Crowley TeleMobile i Telepin Mobi).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)