Mniej fałszywych kliknięć dzięki Google i Yahoo!

Mniej fałszywych kliknięć dzięki Google i Yahoo!

Mniej fałszywych kliknięć dzięki Google i Yahoo!
Źródło zdjęć: © WP.PL
28.04.2008 14:00, aktualizacja: 28.04.2008 14:15

Spada liczb fałszywych kliknięć w systemach reklamowych PPC ( pay-per-click ) - informuje Click Forensics. Przyczyną spadku są najprawdopodobniej działania podjęte przez Yahoo! i Google, które to zaczęły zwracać większą uwagę na zjawisko.

Click Forensics, firma zajmująca się monitorowaniem fałszywych kliknięć ( click fraud ) w Sieci, przedstawiła wyniki badań na pierwszy kwartał 2008 roku. Z analizy wynika, że liczba "click fraud" obniżyła się o 0,3% w stosunku do poprzedniego kwartału i wynosi 16,3% w stosunku do wszystkich kliknięć w modelu PPC.

Dane te nie są przytłaczające, zważywszy, że w pierwszych miesiącach 2007 roku wskaźnik wynosił 14,8%. Wynik może być jednak istotny, ponieważ to dopiero drugi raz od początku istnienia Click Forensics ( firma powstała w 2006 roku ), gdy liczba "click fraud" spadłą. Firma twierdzi, że za poprawieniem się sytuacji stoją Yahoo! i Google. Prezes Click Forensics, Tom Cuthbert, oświadczył, że badania potwierdzają tylko to, co analitycy rynkowi podejrzewali już od dawna - Yahoo! i Google zaczęły filtrować fałszywe kliknięcia.

Póki co, średnia click fraud w sieciach typu Google AdSense czy Yahoo Publisher Network wynosi 27,8%. Jest to spadek z 28,3% w poprzednim kwartale. Te same badania ujawniają również, że ok. 8% wszystkich fałszywych kliknięć pochodzi z botnetów, czyli sieci komputerów-zombie. Najwięcej kliknięć spośród państw spoza Ameryki Północnej, generuje Monako ( 3,1% ) oraz Ghana ( 3,1% ).

Dane uzyskane zostały za pomocą sieci ClickFraud Network, która powstała z inicjatywy Click Forensics by zapobiegać zjawisku fałszywych kliknięć. Do projektu należy ponad 4 000 reklamodawców i agencji internetowych.

Patrz także:
Zamieszanie wokół fałszywych kliknięć - http://www.internetstandard.pl/news/118135/100.html

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)