Młodzi Polacy stworzyli aplikację "Piller". Przypomni ci, kiedy wziąć lekarstwa

Młodzi Polacy stworzyli aplikację "Piller". Przypomni ci, kiedy wziąć lekarstwa08.08.2017 12:48
Młodzi Polacy stworzyli aplikację "Piller". Przypomni ci, kiedy wziąć lekarstwa
Źródło zdjęć: © Consumer Reports

Pomysł grupy kilkudziesięciu studentów zaskakuje prostotą i funkcjonalnością. Apka to efekt pracy przy programie Junior KMD Academy, który ma zapewnić młodym programistom lepszy start na rynku zawodowym.

"Piller" nie jest pierwszą tego typu aplikacją na świecie. A jednak wyróżnia ją to, w jaki sposób powstała. Uczestnicy programu Junior KMD Academy to studenci, którzy w ten sposób uczą się obowiązujących na rynku pracy standardów. Darmowa apka ma za zadanie dopilnować, abyśmy nie zapomnieli o swoich lekarstwach. W tym celu użytkownik tworzy prosty harmonogram, uwzględniający zarówno godzinę przyjęcia jak i wielkość dawki. Znaczącym ułatwieniem jest możliwość zrobienia zdjęcia przyjmowanego leku - w ten sposób pojawi się ono na ekranie telefonu w formie przypomnienia.

289203519691696186
© Piller mat.prasowe

Zespół odpowiadający za aplikację poświęcił na pracę nad nią pół roku. W tym czasie studenci napisali aż 21 tysięcy linijek kodu. Gdyby zebrać je razem, zajęłyby ponad 700 stron tekstu. Właśnie dlatego dla uczestników programu "Piller" to o wiele więcej niż zwykła apka - to droga ku przyszłości. A przy okazji może przydać się wam albo waszym rodzicom.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)